Jesteś tu
Strona domowa > Polecamy > 11 matczynych sposobów na jesienną depresję

11 matczynych sposobów na jesienną depresję

Nie da się ukryć, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Właściwie już czuć ją w powietrzu. Ja dodatkowo czuję ją w kościach, choć nie osiągnęłam jeszcze zacnego wieku. Nie będę ściemniać, że uwielbiam jesień. Zdecydowanie lepiej odnajduję się w kuszącej wiośnie, albo obiecująco ciepłym lecie. Ale cóż. Po leniwych weekendach w plenerze i chłodzeniu się lodami, przychodzi czas na ciepłe kapcie i herbatę. Taki lajf. Jest w tym wszystkim tylko jedno ale. Bardzo łatwo w tym czasie o chandrę, od której tylko krok do jesiennej depresji. Niestety coraz mniej słońca i chłód robią swoje. Może więc lepiej działać zawczasu, by złapać jesienny wiatr w żagle?

Jesienna depresja
mirror.co.uk

Co powiecie na trochę inspiracji w punktach? Oto one:

1. Bez względu na pogodę, codziennie zalicz półgodzinny spacer. Wywietrzonej głowy nie trzymają się negatywne myśli 🙂

2. Wypróbuj dwa rozgrzewające napoje: herbatę imbirową (sok ze świeżego imbiru, wrzątek, sok z cytryny, miód) i kakao w wersji hard (kakao, wrzątek, pieprz cayenne, laska wanilii, ewentualnie jakieś słodzidło).

CZYTAJ TAKŻE:   Baby Shower - przyjęcie na cześć przyszłej mamy

3. Przeczytaj książki, na które zabrakło Ci urlopu.

4. Zastanów się nad wyjazdem na weekend.

5. Wybierz swoje ulubione zdjęcie z wakacji i ustaw je na tapetę w telefonie.

6. Gotowałaś już kiedyś zupę mocy wg pięciu przemian? Nie? Więc czas najwyższy to zmienić 😉

7. Kup sobie ciepłe i śmieszne skarpetki. Zawsze też możesz pójść o krok dalej i kupić sobie nową torebkę na jesień. W końcu nic tak dobrze nie robi, jak zakupy <3

8. Unikaj szaroburych ubrań. Więcej kolorów to więcej energii.

9. Raz w tygodniu zamień swoją łazienkę w SPA. Ale uwaga, wszelkie mydła, maseczki i balsamy zastąp tym, co znajdziesz w kuchni!

10. Skocz do sauny. Wypocisz wszystkie negatywne myśli i emocje, pozbędziesz się toksyn… a chłód przestanie być tak upierdliwy 😉

11. Zaopatrz się w świeczki i olejki eteryczne. Gdy za oknem istny Armagedon, miło nakryć się kocem po sam czubek głowy i cieszyć się z przytulnego kąta.

Dodaj komentarz

Top