Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > 36. Małe Warszawskie Spotkania Teatralne

36. Małe Warszawskie Spotkania Teatralne

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne

W dniach 14-27 kwietnia odbędą się Warszawskie Spotkania Teatralne, które będą niepowtarzalną okazją do odwiedzenia przez najmłodszych widzów Teatru Dramatycznego. W ramach tych spotkań dzieci będą miały okazję wzięcia udziału w “Lekcji teatralnej” oraz zasiąść na widowni i obejrzeć stworzone z myślą o nich spektakle. 

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne – repertuar

 

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne - repertuar

Imprezy towarzyszące Warszawskim Spotkaniom Teatralnym

Rok 2016 to Światowy Rok Szekspira. W czasie 36. Warszawskich Spotkań Teatralnych przygotowano kilka wydarzeń poświęconych jednemu z najwybitniejszych dramatopisarzy. Przypomniane zostaną najciekawsze realizacje jego sztuk w Teatrze Telewizji –  spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny, Jana Englerta i innych.

Na Scenie im. G. Holoubka pokazany zostanie spektakl MIARKA ZA MIARKĘ w reż. Oskarasa Koršunovasa. W Galerii TD będzie można oglądać wystawę SZEKSPIR.PLAKATY prezentującą prace wybitnych twórców polskiej szkoły plakatu takich jak Jan Lenica, Jerzy Czerniawski czy Waldemar Świerzy, a na Placu Defilad stanie instalacja autorstwa Jerzego Juka-Kowarskiego.

CZYTAJ TAKŻE:   Wielkanoc z dzieckiem – jak się do niej przygotować?

W ramach imprez towarzyszących także wystawa PATRZ SERCEM, dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, inspirowana MAŁYM KSIĘCIEM Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a także kilka tytułów z repertuaru Teatru Dramatycznego. Wszystkich widzów zapraszamy też do udziału w grze miejskiej Szekspirowskie Koło Fortuny.

Dodaj komentarz

Top