Jesteś tu
Strona domowa > Moda > Akcesoria szkolne dla dziewczynki – modne motywy

Akcesoria szkolne dla dziewczynki – modne motywy

Róż towarzyszy dziewczynkom niemal od urodzenia i wiele z nich pozostają mu wierne przez długie lata. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ubrania czy akcesoria mają być właśnie w tej tonacji. Sprawdźcie, jakie motywy tudzież kolory są na topie w akcesoriach wchodzących w skład szkolnej wyprawki.

Akcesoria szkolne dla dziewczynek

Wyprawka szkolna dla dziewczynki, a kolor

Okazuje się, że róż odchodzi nieco do lamusa. Coraz bardziej na topie są także kolory: szary, czarny, niebieski oraz czerwony. Wszystko zależy oczywiście od wieku. Nie bez znaczenia pozostają także motywy, które pojawiają się na szkolnych akcesoriach. Sprawdźcie jakie!

Trendy w artykułach szkolnych dla dziewczynki

To, jaki motyw znajdzie się na danym artykule zależy w dużej mierze od tego, w jakim wieku jest uczennica. Początki edukacji, to przede wszystkim motywy pt. kwiatki, laleczki, zwierzątka (głównie w tej wersji jak najsłodszej), a także bohaterowie ulubionych bajek.

trolle
pinterest

Niezmiennie wśród dziewczynek z pierwszych klas podstawówki rządzą więc wizerunki: z Barbie, kucykami My Little Pony czy postaciami z Littlest Pet Shop. Niemniej dużą popularnością cieszą się artykuły z bajek. Głównie z Elzą i jej przyjaciółmi, bohaterami kultowej “Krainy Lodu”.
– Moja córka Maja uwielbia Elzę i to do tego stopnia, że niemal każde akcesoria, jakie już kupiłyśmy muszą mieć motyw Krainy Lodu. Od piórnika, po worek na buty, plecak i zeszyty. No nic, skoro tak córka ją lubi, niech się cieszy i dobrze uczy. Może dzięki takim motywom chętniej będzie siadała do odrabiania pracy domowej – mówi z przymrużeniem oka Karolina Kwiat, mama 8-letniej Majki. 

Akcesoria szkolne dla starszych dziewczynek

pinterest

Wśród (jeszcze) gimnazjalistek czy już uczennic 7-8 klasy, a także licealistek wybór nie okazuje się już być taki oczywisty. Tutaj warto dać im jednak wolną rękę. O gustach się nie dyskutuje, a te przecież bywają bardzo różne. Potwierdzają to rodzice.
– Moja córka Ewelina już od jakiś dwóch lat samodzielnie wybiera sobie akcesoria. Śledzi nowości na rynku, modne motywy i ja już w sumie oprócz wyrażenia zgody na cenę produktu nie ingeruję w zakup – mówi Elżbieta Piątek, mama 14-letiniej Kariny. 

Oczywistym jest fakt, że dziewczynka w wieku 13 czy 15 lat z politowaniem spojrzy na rodzica, który kupi jej akcesoria z motywem bajki. Tutaj rządzą już seriale, filmy, idole ze sceny muzycznej. Nie mniejszą popularnością cieszą się także motywy kwiatowe czy szarości.  Krystyna Kozak, mama 15-letniej Zosi dobrze o tym wie: – Moja córka sama wie, co dla niej najlepsze jeśli chodzi o motywy szkolnej wyprawki. Uwielbia kwiaty, więc często stawia na nie. Poza tym ma już w sumie wyrobiony gust, więc chętnie sama podejmuje decyzje o tym, co będą przedstawiały jej zeszyty, czy też jakiego koloru będzie plecak tudzież torba. 

CZYTAJ TAKŻE:   Modne rodzinne plażowanie - co trzeba mieć

Dodaj komentarz

Top