Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Akcja Pier(w)si dla Piersi. Manufaktura wspiera karmiące mamy

Akcja Pier(w)si dla Piersi. Manufaktura wspiera karmiące mamy

W sobotę 29 sierpnia o godz. 11.00 łódzka Manufaktura zaprasza wszystkie młode mamy na wspólne karmienie piersią. Pier(w)si pokażemy, że karmienie nam leży!


Panie spotkają się na rynku, gdzie czekać będą na nie wygodne pufy oraz skrzynie. Tam  będzie można usiąść w dowolnej, najwygodniejszej dla siebie i dziecka pozycji. I spokojnie nakarmić malucha.

Po posiłku (ok. 11.45) mamy razem z maluchami przeniosą się do restauracji French Potato na spotkanie z pediatrą. Tego samego dnia na rynku Manufaktury stanie wystawa fotografii Izy Maciejewskiej. Łódzka artystka przygotowała fotoreportaż „Karmić po łódzku, karmić po ludzku”.

Akcja „Pier(w)si dla piersi” ma nie tylko ośmielić kobiety do publicznego karmienia piersią, ale także pokazać, że Manufaktura wspiera młode mamy i w pełni rozumie potrzeby najmłodszych. W każdym miejscu w Manufakturze, o każdej porze, młoda mama może swobodnie nakarmić swoje dziecko.

Dodatkowo na rodziców czeka szereg udogodnień dostępnych w naszym centrum. W galerii handlowej Manufaktury na czas zakupów można wypożyczyć wózki dziecięce typu parasolka. Dla bezpieczeństwa dzieci i komfortu rodziców w centrum dostępne są opaski na rękę dla dziecka, na których można napisać imię pociechy oraz numer kontaktowy do rodziców lub opiekunów.

CZYTAJ TAKŻE:   Kubuś Waterrr zaprasza szkoły do akcji "Po pierwsze WF"

Dużą wygodą są pokoje rodzinne, w których w zaciszu i komfortowych warunkach można przewinąć dziecko, a także skorzystać w wygodnego fotela do karmienia. Na korytarzach przy wejściu do pokoi rodzinnych znajdują się BOBOMATY – maszyny z niezbędnymi artykułami pierwszej potrzeby dla dzieci np. pampersy, szybkie dania ze słoiczka, soki owocowe oraz woda mineralna.

Restauracje w Manufakturze, np. French Potato czy Galicja, mają specjalnie przygotowane kąciki zabaw dla najmłodszych, a w wielu restauracjach czeka na dzieci specjalne menu. W związku z akcją na drzwiach wejściowych restauracji pojawią się naklejki w formie piktogramów z informacją  „Pier(w)si dla piersi”, zachęcające młode mamy do karmienia piersią i przypominające wszystkim gościom, że każdy ma prawo do smacznego posiłku, którym dla niemowląt jest mleko mamy. Jednak te panie, które zdecydują się na mleko modyfikowane, również nie muszą się martwić o przygotowanie posiłku – podgrzewacze butelek znajdą w pokojach rodzinnych.

Akcja Pier(w)si dla Piersi. Manufaktura wspiera karmiące mamy

 

Dodaj komentarz

Top