Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Aranżacja przestrzeni wokół domu – najciekawsze pomysły

Aranżacja przestrzeni wokół domu – najciekawsze pomysły

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że jest nie będzie bardziej idealnego momentu na wprowadzenie modyfikacji do swojej przestrzeni przydomowej. Ogród niejako stanowi wizytówkę naszej działki budowlanej, dlatego niezależnie od jej wielkości oraz ukształtowania terenu, część ogrodowa powinna prezentować się nienagannie nie tylko wiosną, ale i przez cały rok. Stworzenie projektu przestrzeni wokół domu przyjaznej wszystkim domownikom, a jednocześnie dostosowanej do wymagań technicznych terenu, jest niezwykle wymagające. Jednak to wcale nie oznacza, że aranżacja ogrodu to zadanie tylko dla profesjonalistów. Nic bardziej mylnego. Przy odrobinie kreatywności i świeżego spojrzenia na trendy w branży garden designu, możemy samodzielnie stworzyć swoją małe, rekreacyjne królestwo.

Domowy ogród: altanka z pomysłem

Czy jest coś przyjemniejszego od spędzania letnich, ciepłych wieczorów na świeżym powietrzu? Rodzinna kolacja w ogrodzie to marzenie wielu z nas, jednak równie duża część nie posiada zabudowy ogrodowej, która spełniałaby nasze oczekiwania. Dlatego też warto postawić na drewnianą altanę, ale w bardziej niecodziennym wydaniu. Klasyczne konstrukcje z kilku desek, belek i dachu są na porządku dziennym, więc dlaczego nie spróbować czegoś bardziej w nowoczesnym wydaniu? Drewniana altanka z dużymi przeszkleniami à la mini-domek świetnie komponują się w naturalny charakter ogrodowej zieleni, a w dodatku może być używana również późną jesienią czy wczesną wiosną.

Domowy ogród: place zabaw dla dzieci

Absolutny „must have” dla rodziców, którzy chcą stworzyć przestrzeń wokół domu sprzyjającą rozwojowi swoich dzieci. Co prawda ilość publicznych placów zabaw zaspokajają potrzeby wielu rodziców, to mieszkając poza miastem czy na jego obrzeżach czasem trudno zapewnić swojemu dziecku wartościową rozrywkę. Drewniane place zabaw dla dzieci to jeden z najskuteczniejszych sposobów, jak oderwać je urządzeń elektronicznych i zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu i świeżego powietrza. Przydomowe place zabaw dla dzieci są nie tylko bezpieczne, funkcjonalne i atrakcyjne dla najmłodszych, ale również idealnie dopełniają aranżacji ogrodów.

Domowy ogród: zadaszone palenisko

Kto z nas nie wspomina z rozrzewnieniem czasów, kiedy szkolne ognisko było jedną z największych atrakcji roku szkolnego? Teraz możemy powrócić do swojego dzieciństwa, jednak w bardziej nowoczesnej formie. Zadaszone palenisko może nam zastąpić klasyczny, murowany grill lub posłużyć jako ogrodowa kuchnia. Potrawy przygotowywane, a później spożywane na świeżym powietrzu smakują dwa razy lepiej. I co najważniejsze, palenisko stanowi ciekawą ozdobę dla aranżacji przestrzeni wokół domu i sprawia, że jest ona bardziej przytulna i klimatyczna.

Zobacz także: https://www.world360.pl/czas-wolny-z-dzieckiem-czyli-zabawy-na-swiezym-powietrzu/

Dodaj komentarz

Top