Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Bebiko Junior 5 NutriFlor+ – nowość dla juniorów po 3. roku życia

Bebiko Junior 5 NutriFlor+ – nowość dla juniorów po 3. roku życia

Marka Bebiko wprowadza na rynek nową recepturę mleka modyfikowanego dla dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Bebiko Junior 5 NutriFlor+ stanowi uzupełnienie diety małego dziecka, którego potrzeby żywieniowe wciąż są inne od osoby dorosłej.

Produkt wspiera prawidłowy rozwój juniora i jest wzbogacony o kompozycję składników, takich jak: wapń i witamina D, błonnik GOS/FOS, witaminy C i B12.

Dziecko po ukończeniu 3. roku życia nadal rozwija się intensywnie. Chociaż tempo wzrostu delikatnie maleje, wciąż należy dbać o prawidłową, zbilansowaną dietę juniora. Dziecko jest małym odkrywcą, rusza w świat, by go intensywnie poznawać, nawiązuje pierwsze relacje z rówieśnikami. To sprawia, że coraz więcej czasu spędza poza domem – np. w przedszkolu. Rodzice mają zatem mniejszy wpływ na jego sposób odżywiania. Nadal jednak warto pamiętać, że dzieci powyżej 3. roku życia mają inne potrzeby żywieniowe niż osoby dorosłe. Każdego dnia zdobywają nowe umiejętności oraz uczą się określonych nawyków, także żywieniowych.  Jak pokazały wyniki badania , niedobory wapnia występują w diecie ponad połowy (51%) badanych 4-latków. W menu najmłodszych brakowało także witaminy D – jej brak odnotowano u 99% badanych dzieci. W związku z tym spożywanie produktów wzbogaconych może odgrywać istotną rolę w profilaktyce niedoborów ważnych składników odżywczych, w tym wapnia i witaminy D.

CZYTAJ TAKŻE:   Przekąski na walentynki - 6 pomysłów

Bebiko Junior 5 NutriFlor+ powstało z myślą o potrzebach aktywnych dzieci powyżej 3. roku życia. W skład kompozycji NutriFlor+ wchodzą witaminy i składniki mineralne ważne dla wspierania prawidłowego rozwoju dziecka: wapń i witamina D dla zdrowych kości oraz witaminy C i B12 dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Ponadto produkt zawiera błonnik GOS/FOS – opatentowaną przez NUTRICIA kompozycję galaktooligosacharydów (GOS) i fruktooligosacharydów (FOS).

Bebiko Junior 5 NutriFlor+ jest dostępne w sprzedaży od początku lipca 2015 roku.

Rekomendowana cena za opakowanie 350 g: 15,99 zł.

Bebiko Junior 5 NutriFlor+ – nowość dla juniorów po 3. roku życia

Dodaj komentarz

Top