Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Bepanthen Baby Extra® Maść Ochronna firmy Bayer

Bepanthen Baby Extra® Maść Ochronna firmy Bayer

Bepanthen Baby Extra to produkt stworzony z myślą o potrzebach delikatnej skóry niemowląt i noworodków do stosowania dla EXTRA ochrony przy każdej zmianie pieluszki.

Bepanthen Baby Extra® Maść Ochronna firmy Bayer
Maść ochronna Bepanthen Baby Extra to produkt hipoalergiczny, który nie zawiera barwników, substancji zapachowych, substancji antyseptycznych, konserwantów oraz potencjalnie szkodliwych składników. Testowany jest pod kontrolą pediatrów.
Innowacyjna formuła maści ochronnej Bepanthen Baby Extra polega na działaniu antyenzymatycznym, czyli kontroli nad agresywnym działaniem enzymów. Jest to możliwe dzięki zawartej w maści witaminie B3, która zatrzymuje negatywny wpływ ureaz (substancję tą zawiera kał noworodka). Dodatkowo kwas cytrynowy przywraca naturalną kwasowość skóry. Powoduje to zmniejszenie ryzyka odparzeń pieluszkowych i przywrócenie naturalnego pH skóry.
Bepanthen Baby Extra nie zawiera tlenku cynku, który może zaburzać naturalną mikroflorę skóry. Produkt ma zdolności ochronne i wzmacnia bariery skóry. Wspomniana już witamina B3 stymuluje naturalną produkcję lipidów i wraz z prowitaminą B5 utrzymuje optymalny poziom nawilżenia skóry oraz wspiera procesy regeneracyjne. Lanolina, oliwa z oliwek i lipidy fizjologiczne nawilżają i tworzą na skórze oddychającą barierę ochronną. Naturalna oliwa z oliwek tworzy formułę zmniejszająca tarcie pieluszki o skórę.
Pół-okluzyjna maść buduje wygładzającą barierę skóry, która zapobiega utracie wody oraz zapewnia skórze oddychanie.

CZYTAJ TAKŻE:   Małe dzieci i upały - jak nie dopuścić do odwodnienia malucha i jak dbać o niego na spacerze

Dodaj komentarz

Top