Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > “Blisko z Tobą chcę być” – kampania wspierająca rodzicielstwo bliskości

“Blisko z Tobą chcę być” – kampania wspierająca rodzicielstwo bliskości

W ramach kampanii powstaną EmoStrefy, które znaleźć będzie można w szpitalach, przychodniach, placówkach medycznych. „Blisko z Tobą chcę być” to program wsparcia dla rodzicielstwa bliskości, nad którego rozwojem czuwa Pharmaceris EMOTOPIC.

"Blisko z Tobą chcę być" - kampania wspierająca rodzicielstwo bliskościEmoStrefy powstaną tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Do udziału w programie zachęcamy więc szpitale, przychodnie, placówki medyczne, które chęć udziału w programie powinny zgłosić na stronie www.emostrefa.pl. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną lokalizacje, gdzie takie EmoStrefy powstaną.

Tworzenie stref finansuje marka Pharmaceris, a dodatkowo we współpracy z marką MayLily powstanie maskotka cegiełka – kolala Emo. 10  złotych z  każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref.

Co to jest rodzicielstwo bliskości?

Rodzicielstwo bliskości (ang. attachment parenting) rozpropagowali Wiliam Sears – amerykański pediatra oraz jego żona Marta Sears – dyplomowana pielęgniarka i  doradca laktacyjny.

CZYTAJ TAKŻE:   Życie bez dziecka, czyli Synku, gdyby Cię nie było...

Rodzicielstwo bliskości opiera się na 7 zasadach, które pomagają w budowaniu bliskiej relacji dziecka z jego opiekunem. Te zasady to:

  1. Bądź blisko porodu.
  2. Słuchaj płaczu swego dziecka.
  3. Karm piersią.
  4. Noś dziecko przy sobie.
  5. Śpij przy dziecku.
  6. Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic.
  7. Strzeż się trenerów dzieci, uczących powściągliwości wobec dzieci.

Miłość, bliskość i szacunek – tego potrzebują dzieci od swoich rodziców, aby zdrowo się rozwijać. Na tych filarach opiera się rodzicielstwo bliskości. Dotyk, ciepło mamy i taty, kontakt i przytulanie – to odpowiedź na naturalne potrzeby dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla starszaków wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość są sygnałem akceptacji, zapewniają im pewność siebie i  pomagają  stawiać czoła  trudnym sytuacjom.

Dodaj komentarz

Top