Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Butelka dla dziecka z tritanu – nowość od marki Nûby™

Butelka dla dziecka z tritanu – nowość od marki Nûby™

Rodzina produktów marka Nûby™ powiększyła się o nowy produkt – buteleczkę wykonaną z tritanu, materiału, który szturmem zdobył popularność m.in. wśród pasjonatów turystyki górskiej. W jaki sposób sprawdzi się on codziennym użytkowaniu malucha? Sprawdźmy.

Tritan – kilka słów o materiale

karmienie dziecka

Tritan łączy w sobie zalety szkła i plastiku nie posiadając zarazem wad obu tych tworzyw. Nie jest więc kruchy i nie stłucze się, ale jednocześnie nie zawiera szkodliwych, będących w plastikowych butelkach BPA, BPS ani żadnych innych bisfenoli. Jest też lżejszy od szkła dzięki czemu sprawdza się podczas wyjazdów, w podróży.

To co chcieli osiągnąć producenci firmy Nûby™, to przede wszystkim dać rodzicom możliwość podawania dziecku napojów w bezpieczny sposób. Szkło jest kruche i łatwo się tłucze, co nie jest w pełni bezpieczne dla dzieci. Plastik, jak dowodzą badania, posiada swoje wady w postaci substancji przedostających się do napoju. Znaleźli więc rozwiązanie: Tritan to materiał, który posiada bardzo wiele zalet. Zdobył tak ogromną popularność, gdyż jest lekki, wytrzymały, trwały i nie posiada największej wady plastiku, czyli nie wydziela szkodliwych substancji. Dzięki tym cechom stał się bardzo popularny w turystyce, a obecnie jego zalety mogą odkryć także rodzice małych odkrywców z Polski – wyjaśnia Karina Opalińska General Manager z firmy abcKid dystrybutora marki Nûby™ w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:   Wcześniaki - poradnik dla rodzica

Nowa butelka i jej charakterystyka

karmienie dzieci

Produkt marki Nûby™ charakteryzuje się niebanalnym designem, wesołymi kolorami oraz wygodną dla dziecka konstrukcją, dzięki słomce wykonanej z miękkiego tworzywa. Buteleczka ma pojemność 360ml doskonale sprawdzi się w małych i dużych podróżach oraz w domu. Jest przy tym łatwa w czyszczeniu, bez kłopotu można ją umyć w zmywarce.

Buteleczka jest w naszym kraju dostępna dzięki dystrybutorowi firmie abcKid.

treść sponsprowana

Dodaj komentarz

Top