Jesteś tu
Strona domowa > Zdrowie > Ceramidy w kosmetykach – czy można stosować je w ciąży?

Ceramidy w kosmetykach – czy można stosować je w ciąży?

kosmetyki a ciaza

Ciąża to szczególny okres dla kobiety. Przynosi wiele zmian w różnych sferach. To czas, kiedy kobieta powinna o siebie szczególnie zadbać. Zdrowa dieta, ruch, wypoczynek, ale również odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do potrzeb wymagającej skóry. Jakie produkty powinny zawierać kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Ciąża a kosmetyki

Okres ciąży to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Zmieniające się ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji – zarówno tej wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Od pierwszych dni ciąży warto odpowiednio pielęgnować skórę, by nieestetyczne zmiany nie utrwaliły się na stałe. Pielęgnacja w ciąży musi odbywać się przy doborze odpowiednich kosmetyków. Warto zwracać uwagę na ich składy. Powinny być w miarę naturalne i neutralizować pojawiające się zmiany skórne. Dobrym wyborem są ceramidy w kosmetykach, kwas linolowy, niacynamid, pantenol czy alantoina.

Podczas ciąży obserwuje się zwiększone stężenie estrogenów, a co za tym idzie zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych. Oznacza to, że kosmetyk szybciej się wchłania i może powodować przejście niektórych substancji do łożyska i płodu. Dlatego też w tym okresie należy zrezygnować z kosmetyków silnie alergizujących, konserwantów czy barwników i substancji zapachowych. W składzie nie powinny się znaleźć silikony, pochodne ropy naftowej, silne rozpuszczalniki czy detergenty. Pochodne witaminy A – retinol, retinal i ich estry, także wyciągi ziołowe, kwasy owocowe o wysokich stężeniach AHA oraz olejki eteryczne, które mają działanie toksyczne na płód, nie powinny znaleźć się w kosmetykach.

CZYTAJ TAKŻE:   W jaki sposób nauczyć dziecko dbania o zdrowie?

Ceramidy – bezpieczne w ciąży

Ceramidy, które odpowiadają za nawilżenie skóry i chronią ją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, powinny być w składzie każdego kosmetyku w ciąży. W tym okresie wybierane kosmetyki powinny być bezpieczne dla matki i jej dziecka. Powinny także pielęgnować skórę i pomagać walczyć z pojawiającymi się niedoskonałościami. Warto zwracać uwagę na składy i szukać produktów delikatnych, neutralnych lub dedykowanych stricte dla kobiet w ciąży, które dają pewność, że ich składy są skomponowane tak, by nie stanowiły zagrożenia dla ciężarnej i płodu.

Bogate w ceramidy kosmetyki pozwalają dbać o wysuszoną, przez działanie hormonów, skórę. Dbają o jej nawilżenie i odpowiednio zabezpieczają. Chronią tym samym przed przebarwieniami, zmianami skórnymi, podrażnieniami, nadmiernym wysuszeniem, które może być uciążliwe i prowadzić do trwałych problemów. Kosmetyki zawierające ceramidy są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Przeznaczone do każdego rodzaju cery, są uniwersalne i mogą być stosowane przez panie o tłustej, jak i suchej cerze. Występują również w produktach, takich jak: balsamy, odżywki czy żele pod prysznic, pozwalając bezpiecznie pielęgnować każdy centymetr ciała.

W trakcie dziewięciu miesięcy skóra przyszłej mamy wymaga szczególnej opieki. Dlatego warto o nią zadbać i zwrócić uwagę na dobrą i bezpieczną pielęgnację.

Dodaj komentarz

Top