Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Jak dbać o skórę dziecka w okresie jesienno-zimowym?

Jak dbać o skórę dziecka w okresie jesienno-zimowym?

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów zmysłu we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Jednocześnie jest ona znacznie cieńsza i wrażliwsza niż skóra dorosłego człowieka. Właśnie dlatego niezbędna jest właściwa pielęgnacja, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy dziecko narażone jest na ciągłe zmiany temperatur.


Bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć skórę maleństwa przed wysychaniem i podrażnieniami, a jednocześnie wspierać jej funkcje ochronne. Jakie zatem elementy powinien zawierać codzienny rytuał pielęgnacji skóry naszego maluszka?

Na dworze często temperatury poniżej ledwie ponad, albo poniżej zera, wiatr, a do tego ciepłe, ogrzewane pomieszczenia. Te czynniki sprawiają, że cienka i delikatna skóra małego dziecka bardzo szybko traci wodę i staje się sucha. Dlatego maleństwo wymaga szczególnej pielęgnacji, która pozwoli zapobiec podrażnieniom.

Pielęgnacja dziecka jesienią i zimą
adenandanais.com
  • Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście ochrona twarzy maluszka, ponieważ tej części ciała nie okryjemy i nie zabezpieczymy w żaden sposób szaliczkiem, czapką czy innymi ubraniami. Zanim więc wyjdziemy na spacer, powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty o właściwościach ochronnych, zawierające m.in. wosk pszczeli, pantenol, kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz filtry mineralne.
  • Niemniej ważna jest pielęgnacja całego ciała maleństwa. Delikatna kąpiel oraz masaż głęboko nawilżającymi produktami, pomogą wzmocnić naturalne funkcje skóry dziecka i wspomogą jej rozwój. Do kąpieli maluszka zimą należy wybierać emulsje, śmietanki czy mleczka o właściwościach natłuszczających i nawilżających, tak aby zabezpieczyć skórę warstwą ochronną. Po dokładnym i delikatnym osuszeniu możemy przystąpić do masażu maleństwa, który pomoże mu się zrelaksować, a co więcej umożliwi lepsze wchłanianie substancji odżywczych zawartych w stosowanych produktach.
  • Masowanie ciała maluszka wygładzi jego skórę, a także pobudzi odczuwanie bodźców i wpłynie na rozwój zmysłu dotyku. Co więcej, taki masaż to doskonała okazja do wspólnego relaksu, odprężenia mamy i dziecka oraz budowania silnej więzi z maleństwem.
CZYTAJ TAKŻE:   Nowe, udoskonalone chusteczki nawilżane Kindii

źródło: Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

Dodaj komentarz

Top