Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Dieta po porodzie – kilka cennych wskazówek

Dieta po porodzie – kilka cennych wskazówek

Dieta dla młodej mamy powinna być bogata w produkty sezonowe, a przede wszystkim w świeże owoce i warzywa. Nie zapominajmy o najzdrowszych darach jakie dostajemy od natury. Musimy zadbać o dostarczenie odpowiednich produktów bogatych w substancje odżywcze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dieta powinna zawierać produkty bogate w witaminy, składniki mineralne, a przede wszystkim antyoksydanty i błonnik pokarmowy.

W zależności od indywidualnych potrzeb może być ubogoenergetyczna lub skupiać się na uzupełnianiu konkretnych niedoborów. Kluczem do sukcesu jest spożywanie odpowiedniej ilości, małych objętościowo posiłków w ciągu dnia. Powinniśmy pamiętać o pożywnym i najlepiej ciepłym śniadaniu, dwóch witaminowych przekąskach w postaci surówki lub owoców, zdrowym obiedzie i lekkiej kolacji spożywanej najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

Dieta po porodzie
babycentre.co.uk

Dieta młodej mamy – wybieraj produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe

Produkty bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty, minerały i witaminy, to m.in.:

  • algi morskie,
  • owoce goji,
  • olej kokosowy,
  • olej śliwkowy,
  • olej z wiesiołka,
  • nasiona sezamu,
  • orzechy,
  • świeże warzywa i owoce pochodzące z ekologicznych upraw.
CZYTAJ TAKŻE:   Rola mężczyzny w czasie ciąży

Dieta, a karmienie piersią

Dieta młodej mamy
momjunction.com

Należy także pamiętać, że podczas karmienia piersią zabrania się stosowania jakichkolwiek diet odchudzających. Kobieta w tym okresie powinna odżywiać się prawidłowo, ponieważ jej pokarm stanowi najlepszy posiłek dla dziecka. Dieta może spowodować całkowite zahamowanie procesu laktacji, a jednym z powodów może być zmniejszona kaloryczność diety. Preparaty dostępne obecnie na rynku są bardzo zbliżone swoim składem do pokarmu kobiecego, jednak nie potrafią go całkowicie zastąpić. Podając pokarm naturalny gwarantujemy zdrowie dziecku, ale także sobie. Wiele kobiet zapomina, że karmienie piersią to najlepszy sposób na powrót do prawidłowej masy ciała, a zdrowa i zbilansowana dieta oraz codzienna aktywność fizyczna pomoże nam zachować piękny wygląd i zdrowie.


fot. główne: momjunction.com

Dodaj komentarz

Top