Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Drewniana podłoga w pokoju dziecka

Drewniana podłoga w pokoju dziecka

Drewniana podłoga do pokoju dzieckaDrewniana podłoga w pokoju dziecka to idealne rozwiązanie, ponieważ jest bezpieczna, odporna na zarysowania i łatwa do utrzymania w czystości.

Drewniana podłoga w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Urządzając dziecięcy pokój warto zwrócić szczególną uwagę na podłogę ponieważ dzieci spędzają na niej najwięcej czasu. Spośród wszystkich możliwości wykończenia posadzki: drewno, panele, płytki, dywan, wykładzina, najlepszy jest pierwszy z wymienionych. Naturalny surowiec w postaci klepek, desek czy mozaiki sprawia wrażenie, że pomieszczenie jest ciepłe, a posadzka, faktycznie taka jest w kontakcie i dotyku. Ponadto drewniane podłogi pozwalają we wnętrzach zachować zdrowy i przyjazny mikroklimat. Regulują poziom wilgotności i pochłaniają dźwięk, dzięki czemu korzystnie wpływają na akustykę pomieszczeń. Poza tym izolują termicznie i są polecane alergikom, ponieważ drewniana podłoga jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu.

Drewniana podłoga w pokoju dziecka, czyli panele, płytki, dywany

Nie sposób wymienić walorów przemawiających za wyższością innych materiałów nad drewnem ponieważ ich nie ma. Panele mimo że są przyjazne, hałasują, łatwo odkształcają się pod wpływem wody i mają mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei dywany i rozmaite wykładziny dywanowe choć są atrakcyjne ze względu na dużą różnorodność wzorów, kolorów i wygodę, są trudne do utrzymania w czystości i wydzielają nieprzyjemny zapach (zalecane jest używanie mniejszych dywaników, np. koło łóżeczka i bujaka). Alergolodzy nie polecają szczególnie dywanów z długim runem, które są siedliskiem bakterii oraz roztoczy. Natomiast płytki ceramiczne są chłodne i twarde.

CZYTAJ TAKŻE:   Pokój synka Marcina Mroczka

Co więcej, argumentów przemawiających za wyborem parkietu, mozaiki i desek z drewna jest jeszcze więcej. Taka podłoga ma długą żywotność, sprosta oczekiwaniom aranżacyjnym rodziców i nastolatka. Do tego łatwo utrzymać ją w czystości, a w razie potrzeby można poddać ją renowacji dzięki cyklinowaniu i lakierowaniu.

Planując renowację drewnianej podłogi, nie bez znaczenia jest wybór środka do jej zabezpieczenia i dekoracji.

Drewniana podłoga do pokoju dziecka

Pielęgnacja i użytkowanie

Drewnianej podłogi w pokoju dziecka nie należy pastować i polerować. W celu zachowania czystości wystarczy ją odkurzać i przecierać mopem nie pozostawiającym zbyt obfitych smug wody. Ponadto, czystość podłogi utrzymujemy na bieżąco poprzez regularne zamiatanie i odkurzanie.

Aby mieszkanie sprzyjało przemieszczaniu się dziecka, pomiędzy pokojami nie powinno być progów.

Drewniana podłoga, która zostanie zabezpieczona odpowiednim lakierem okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla dziecka.

źródło: Domalux

Dodaj komentarz

Top