Jesteś tu
Strona domowa > Zabawki > Drewniane zabawki dla dzieci – najciekawsze propozycje z polskich sklepów

Drewniane zabawki dla dzieci – najciekawsze propozycje z polskich sklepów

Drewniane zabawki dla dzieci wielu czterdziestolatków pamięta ze swojego dzieciństwa. W ofercie producentów znaleźć można coś do zabawy zarówno dla niemowlaków jak i starszych dzieci.


Drewniane zabawki to nie tylko klocki, choć i tych wybór rodzajów i kształtów jest naprawdę imponujący. Ale znajdziemy wśród nich również latające samoloty, poruszające się zwierzęta czy choćby trójwymiarowe puzzle bądź lalki-malowanki, które można dowolnie przystrajać.  Wiele drewnianych zabawek skonstruowanych zostało w taki sposób, aby to właśnie dziecko decydowało w jaki sposób będzie się nimi bawić.

Zabawa drewnianymi zabawkami wspiera rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka. Pomaga rozwijać jego zdolności manualne i logiczne myślenie. Co ważne, zabawki te nie rozpraszają uwagi dziecka, ponieważ nie mają elementów, które mogą dekoncentrować dziecko i odwracać uwagę – np. lampek, melodyjek.

CZYTAJ TAKŻE:   Kultowy Reksio bohaterem nowej kolekcji Empiku

Zobaczcie do dla Was wybraliśmy.

Biedronka - gryzak

Obraz 1 z 12

Lekka zabawka-gryzak dla dzieci powyżej roku. Wykonana jest z drewna bukowego.
Wymiary zabawki: 14x12x4 cm
Producent: Bajo
źródło: bumzabawki.pl

Czy drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci?

Bezpieczeństwo takich zabawek gwarantują przede wszystkim nietoksyczne materiały, z których są wykonane, np. drewno bukowe.

Kleje, które są używane do łączenia elementów zabawek tworzone są na bazie wody bez zawartości formaldehydu. Drewno zabezpieczane jest woskiem pszczelim, olejami spożywczymi lub farbami z przeznaczeniem do malowania zabawek, dzięki czemu dzieci bez obaw mogą zabawki wkładać do buzi.

Warto jednak podczas kupna zabawki zwrócić uwagę na to, czy posiada ona znak atestu CE, który gwarantuje, że zabawka spełnia wymogi UE w zakresie bezpieczeństwa i ekologii.

 

Drewniane zabawki dla dzieci
Klocki konstrukcyjne, producent Varis Toys

One thought on “Drewniane zabawki dla dzieci – najciekawsze propozycje z polskich sklepów

Dodaj komentarz

Top