Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie już dostępny!

Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie już dostępny!

Jak wytłumaczyć dziecku choremu na atopowe zapalenie skóry (AZS), że musi przestrzegać specjalistycznej diety? Pomocna w tym może być druga część bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie.

Dzieci chore na AZS są zwykle na diecie eliminacyjnej, której celem jest wyciszenie reakcji alergicznej, dzięki czemu organizm może z czasem nabrać tolerancji na wykluczone pokarmy. które postrzegane są przez nie jako najlepsze, najsmaczniejsze, za którymi przepadają tak samo jak dorośli.

Jak radzić z codziennymi słabościami

Rezygnacja z produktów, które postrzegane są jako najsmaczniejsze, to nie tylko dla dzieci, codzienna walka ze słabościami. Jest to szczególnie trudne w przypadku sytuacji takich jak urodziny kolegi czy rodzinne spotkanie, gdzie pysznych i zakazanych produktów nie brakuje. Takie sytuacje są tematem drugiego odcinka bajki Atopowi Bohaterowie.

CZYTAJ TAKŻE:   Już niebawem wystartują targi KIDS’ TIME 2017

Atopowi Bohaterowie – 2 odcinek

Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada taką właśnie sytuację. Główny bohater bajki – pięcioletni Emil, spędza czas na urodzinach kolegi, otoczony smakołykami których nie może jeść. Poza wewnętrzną walką z chęcią zjedzenia niedozwolonej przekąski, Emil musi zmierzy się również z uczuciem gniewu i odmienności. Czy chłopiec ulegnie pokusie, sięgnie po zakazany owoc? Kto przyjdzie mu z pomocą?

Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci. Dlatego to właśnie ich przepis na pyszny deser dla Atopowego Bohatera znalazł się w treści Smaku wytrwałości.

Drugi odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl.

Drugi odcinek bajki Atopowi Bohaterowie już dostępny!

Dodaj komentarz

Top