Jesteś tu
Strona domowa > Wydarzenia i atrakcje > Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza dzieci na wydarzenie pod nazwą Dziecięca Warszawa, które będzie miało miejsce 4 września. Na placu Defilad, dzieci będą się bawić i uczyć na koncertach, warsztatach oraz podczas spotkań z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Dziecięca Warszawa w przyjazny sposób łączy zabawę, edukację oraz zachętę do zdrowego stylu życia. W niedzielę, 4 września, w godzinach 12.00-18.30, na maluchy i ich rodziny będą czekały różnorodne atrakcje odbywające się  na scenie głównej zlokalizowanej na placu Defilad oraz w ponad 20 stanowiskach warsztatowo-animacyjnych.

Zabawa z dziecięcymi idolami

Na scenie Dziecięcej Warszawy wystąpią popularne i lubiane dziecięce zespoły oraz muzyczni bohaterowie. Do zabawy porwie uczestników DJ Miki, znana młodym słuchaczom z płyt z bajkami Bajki Małgosi, Kołysanki Księżycowe czy DJ Miki i Przyjaciele. DJ Miki, czyli Małgosia Kosik, wykonując swoje największe hity zachęca najmłodszych do zabawy, śpiewania i… małpich figli.

Członkowie dziecięcego zespołu Małe SIE pokażą maluchom, że śpiewać każdy może i każdy powinien, bo to wspaniała zabawa! Kolejnym popularnym zespołem, który pojawi się na scenie Dziecięcej Warszawy jest Centrum Uśmiechu. Podczas koncertu dzieci i dorośli będą bawić się przy największych przebojach zespołu, takich jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie.

Podczas imprezy nie będzie mogło zabraknąć niekwestionowanej królowej piosenek dla dzieci – Majki Jeżowskiej. Kolorowe stroje, łatwo wpadające w ucho piosenki, humor i znakomity kontakt z publicznością, porwą do zabawy każdego widza, niezależnie od wieku.

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Zdrowo i aktywnie, czyli lekcje zumby

Wszystkie chętne maluchy wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w lekcjach Zumba Kids, czyli oryginalnym połączeniu kilku stylów tanecznych m.in. salsy, bachaty i hip-hopu. Zajęcia, organizowane w ramach cyklu wydarzeń „Z zumbą fitness po zdrowe”, wpływają na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka, kształtują koordynację, uczą pracy zespołowej, kreatywności i dyscypliny. Zumba to także doskonały sposób, aby zachęcić maluchy do uprawiania sportu.

Nauka poprzez zabawę

Podczas Dziecięcej Warszawy na placu Defilad zaroi się od namiotów i stoisk z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia przygotowane dla dzieci mają formę zabawy, która kształtuje prawidłowe nawyki związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem lub zachęca do rozwijania talentu tanecznego, do gotowania, programowania lub opieki nad psem lub kotem.

CZYTAJ TAKŻE:   Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do Świata Bajek!

Jedną z atrakcji w ramach projektu Dziecięca Warszawa będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy, przygotowane specjalnie pod kątem najmłodszych.

Na małych szefów kuchni i ich dorosłych pomocników czekają warsztaty kulinarne „Wiem,  co jem”, podczas których dzieci poznają tajniki zdrowego jedzenia i smacznego gotowania.

Na zajęciach z podstaw programowania maluchy zafascynowane nowymi technologiami, będą mogły pod okiem specjalistów, zrobić pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. Może ujawni się nowy komputerowy geniusz?

Organizatorzy Dziecięcej Warszawy nie zapomnieli również o artystycznych duszach. Swój kunszt młodzi mistrzowie będą mogli rozwijać podczas warsztatów rytmicznych, plastycznych, a także fotograficzno-filmowych.
Przez cały dzień na placu Defilad będzie można również spotkać psy i wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”. Opiekunowie zwierzaków będą edukować dzieci na temat opieki nad czworonożnymi przyjaciółmi, zaś behawiorysta doradzi, jak wychowywać psy i koty. Akcja jest elementem projektu „Adoptuj warszawiaka” i ma na celu zachęcanie mieszkańców do adopcji zwierząt ze schroniska.

Organizatorem Dziecięcej Warszawy jest miasto stołeczne Warszawa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

***
Dziecięca Warszawa jest imprezą zamykającą trzydniowy projekt Warszawa Jest Trendy. Wydarzenie organizowane już po raz czwarty przez miasto stołeczne Warszawa, odbędzie się w dniach 2-4 września 2016 r. Ideą imprezy jest pokazanie, że w stolicy odbywa się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Każdy mieszkaniec stolicy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas bawiąc się na koncercie, odwiedzając wystawę lub biorąc udział w warsztatach o różnorodnej tematyce.

Dodatkowe informacje o projektach Warszawa Jest Trendy oraz Dziecięca Warszawa dostępne są na stronie www.warszawjesttrendy.um.warszawa.pl.

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Dodaj komentarz

Top