Jesteś tu
Strona domowa > Pielęgnacja > Dziecko w kąpieli – jak ją umilić

Dziecko w kąpieli – jak ją umilić

Jak zachęcić malucha do kąpieli? Sposobów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszym jest jednak ten „babciny”, znany od lat. O czym mowa? O uczynieniu z pluskania bobasa prawdziwej przygody. Jak? Już zdradzamy.

Aby bawić się na całego!

Nie ma lepszego sposobu na uczynienie z wieczornej kąpieli dziecka bajecznej przyjemności niż skorzystanie z magicznej mocy zabawek. Gumowe kaczuszki, łódeczki, ośmiorniczki unoszące się na powierzchni wody, wydające rozmaite dźwięki, mieniące się tysiącami barw potrafią zdziałać cuda. Nie dość, że skutecznie odwracają uwagę bobasa od mycia, to dodatkowo wspierają jego rozwój motoryczny i poznawczy. I sprawiają, że nawet najbardziej zagorzali mali przeciwnicy kąpieli potrafią wytrzymać trudy wieczornej toalety.

Rodzinny rytuał

Warto uczynić z wieczornej kąpieli bobasa doskonały pretekst do niespiesznego bycia razem i wspólnego odkrywania świata. Właśnie dlatego, gdy maluch jest już czyściutki i pachnący, znajdź parę minut na to, aby pobawić się z dzieckiem jego ukochanymi zabawkami. Miła, rodzinna, radosna atmosfera podczas wieczornej toalety to dobry sposób na przekonanie pociechy, że kąpać się jest bosko. Pozytywne skojarzenia to pierwszy krok do sukcesu!

CZYTAJ TAKŻE:   Bepanthen Baby Extra® Maść Ochronna firmy Bayer

W zasięgu ręki

Przygotowanie kąpieli dla malucha to nie lada wyzwanie. Aby wieczorne pluskanie było przyjemne i dało dziecku oczekiwany relaks, warto zadbać o wszystkie detale, a przede wszystkim przygotowanie o zabawek do kąpieli. Tylko gdzie je wszystkie pomieścić? Bardzo praktycznym rozwiązaniem, sprawdzonym i rekomendowanym przez tysiące nowoczesnych mam jest organizer kąpielowy Tubster ze sklepu babymama.pl.

na podstawie: babymama.pl

Dodaj komentarz

Top