Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Dziecko w ogrodzie – jak zapewnić mu rozrywkę latem?

Dziecko w ogrodzie – jak zapewnić mu rozrywkę latem?

zabawy w ogrodzie dla dzieci

Kiedy wakacje nadchodzą wielkimi krokami, zaczynamy zastanawiać się nad tym, co zrobić, aby zapewnić dzieciom atrakcje. Świetnym pomysłem jest więc wykorzystanie ogrodu i zamienienie go w mały plac zabaw, w czym pomocne mogą być rozmaite rzeczy służące zabawie, różnym aktywnościom, a także wypoczynkowi. Poznaj kilka sposobów na stworzenie w ogrodzie przestrzeni przyjaznej zarówno kilkulatkom, jak i mniejszym maluchom.

Kilka pomysłów, dzięki którym dziecko chętnie będzie spędzać czas w ogrodzie

Wielu rodziców marzy o tym, aby ich pociechy latem spędzały długie godziny na zewnątrz, zamiast przebywać w wolnym czasie w domu w towarzystwie multimediów. Aby je do tego zachęcić, warto więc zadbać o zorganizowanie im takiej przestrzeni, w której każda kolejna minuta będzie czystą przyjemnością! Jeśli dzieci kochają biegać, grać w piłkę lub badmintona – udostępnijmy im wolną przestrzeń, na której będą mogły swobodnie hasać bez obaw o uszkodzenie drzewek pełnych młodych owoców, czy niecelowe zniszczenie sadzonek.

Latem, kiedy robi się naprawdę gorąco, dobrze jest też zaplanować strefę ochłody. W tym celu warto postawić w ogrodzie basen, który można wybrać spośród kilku wariantów. Do wyboru są bowiem propozycje dmuchane, które jednak niekoniecznie wywołają zachwyt u starszaków. O wiele bardziej przypadną im do gustu większe modele rozporowe i stelażowe, z których skorzystać mogą także dorośli.

Jeśli już mowa o basenie, to czymś, czego poza wodą nie powinno w nim zabraknąć, są zabawki dmuchane! Te można wybrać spośród licznych kół w rozmaitych wzorach inspirowanych owocami, zwierzętami, czy postaciami z bajek. Jeśli nasz basen jest odpowiednio duży, świetnym pomysłem będą także takie zabawki dmuchane jak materace, na których można wygodnie dryfować z książką lub zimnym napojem. Planujesz nauczyć dziecko pływać? Zainwestuj w zabawki dmuchane w stylu kapoków i rękawków, a nie tylko zagwarantujesz mu wspaniałą zabawę w wodzie, ale przy okazji zapewnisz cenną lekcję, którą z pewnością pochwali się kolegom po powrocie do szkoły. Świetnym pomysłem są także wszelkie pływające kosze i bramki, dzięki którym – nawet w wodzie – można się nieco poruszać i porywalizować.

CZYTAJ TAKŻE:   Pani Imbir i Szkoła Elfów - świetny pomysł na świąteczny prezent

Propozycje na zabawę dla niemowląt

W przypadku maluszków również mamy spore pole do popisu. Nawet gdy dzieci jeszcze samodzielnie nie chodzą, można zorganizować im na zewnątrz wspaniałe miejsce do zabaw, wybierając do tego miękkie, amortyzujące maty. Podobnie jak w przypadku starszaków, genialnym pomysłem będą wszelkie baseniki dla dzieci. Te można nie tylko wypełnić niewielką ilością wody, która posłuży do chlapania i przelewania, ale mogą również zostać wypełnione niewielkimi, wielobarwnymi piłkami, sprawiając, że maluch będzie rozwijał swoje motoryczne zdolności.

Świetnym pomysłem są także rozkładane wigwamy i namioty, które nie tylko służą zabawie i relaksowi, ale będą dodatkowym zabezpieczeniem przed słońcem. Dzieciom, które stabilnie siedzą, można zaproponować huśtawki z odpowiednimi zabezpieczeniami dla maluchów. Nie dość, że doświadczą przyjemności z bujania, to zyskają nową perspektywę na całą okolicę.

Dodaj komentarz

Top