Jesteś tu
Strona domowa > Rodzice > Dzień Dziecka – czy wiemy, czego naprawdę pragną nasze dzieci?

Dzień Dziecka – czy wiemy, czego naprawdę pragną nasze dzieci?

prezent na dzień dziecka

75%* dorosłych dziś Polaków, w dzieciństwie obchodziło Dzień Dziecka. W tym roku to święto zamierza uczcić ze swoimi dziećmi blisko 90% rodziców.  To niezaprzeczalnie jedno z ulubionych świąt, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jak spędzić ten wyjątkowy dzień, aby nasze dzieci  z radością go wspominały?

Dzień dziecka – pomysły na spędzenie czasu

Wspólne celebrowanie, uwaga, zabawa i prezenty to nieodłączne elementy  Dnia Dziecka. W badaniu zrealizowanym przez dom badawczy Maison & Partners na zlecenie sieci SMYK ponad 30% dorosłych dziś Polaków, wspomina, że w tym dniu z niecierpliwością czekali na niespodzianki. W marzeniach tych pojawiały się głównie zabawki. My dorośli, marzyliśmy o wrotkach, elektrycznych kolejkach, czy rowerze. I jak przyznaje jedna z respondentek badania „Zawsze ten dzień był magiczny, zupełnie inny niż wszystkie. Marzenia były, jak u każdego dziecka, jak najwięcej zabawek i zrobić coś wyjątkowego, czego nie robiło się na co dzień, np. jakiś rodzinny wyjazd lub wspólne wyjście z rodzicami.” To bycie razem, wspólne świętowanie było i nadal jest bardzo ważne.

CZYTAJ TAKŻE:   Ulga na dziecko 2018 - sprawdź, jakie zmiany zaszły!

Dzień dziecka – najważniejsze, to dać swój czas

– Większość badań psychologicznych dotyczących prawidłowego rozwoju  i wychowania dzieci wskazuje, że najważniejsze dla dzieci jest poczucie przynależności do rodziny, bycie akceptowanym, oraz świadomość, że rodzic jest dorosłym, który daje wsparcie i odpowiada na potrzeby swojego dziecka – zna je! Sprawmy więc, by w tym wyjątkowym dniu pojawiło się trochę magii – by potrzeby  i marzenia naszych dzieci znalazły się na pierwszym miejscu. Świętujmy wspólnie – zaprośmy bliskich, znajomych, dziadków, ciocie – osoby, które dają dzieciom siłę swoją miłością. Celebrujmy wspólny czas! Niech prezenty będą dowodem na to, że słuchamy naszych dzieci, że znamy ich marzenia, że je akceptujemy, rozumiemy – mówi Magdalena Śniegulska, psycholog dziecięcy z SWPS.

*Badanie zrealizowane przez Maison&Partners na zlecenie sieci SMYK zostało przeprowadzone w maju 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków, N=1050.

na podstawie mat. prasowych

Dodaj komentarz

Top