Jesteś tu
Strona domowa > Rodzice > Ekorodzice – jak być jednym z nich?

Ekorodzice – jak być jednym z nich?

Rodzice, którzy spodziewają się dziecka zaczynają bardziej świadomie dbać o żywność, dostarczaną dziecku najpierw w okresie ciąży za sprawą matki, a później dobierając składniki diety dziecka w oparciu o zdrowe, naturalne pochodzące z ekologicznych upraw i wolne od nawozów i sztucznych, przetworzonych składników produkty.


Coraz większa liczba świadomych rodziców, decyduje się przenosić ekologiczne przyzwyczajenia także na ubrania, kosmetyki, chusty, hipoalergiczne środki czystości, a nawet zabawki, którymi otaczany jest maluch już od pierwszych dni swojego życia.

Ekorodzice i ich sposoby na bycie eko

ekorodzice

Doskonałym przykładem takiego zachowania jest rezygnowanie przez rodziców z pieluch jednorazowych, które nie tylko są mniej przyjazne dla skóry malucha, ale także w znacznym stopniu przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczania środowiska, na rzecz pieluch naturalnych, wielorazowych. Taka zwiększona świadomość społeczeństwa odnośnie produktów zdrowych zarówno dla samego konsumenta, jak i środowiska naturalnego, pozwala żywić nadzieję, że kolejne pokolenia nie będą musiały żyć w zupełnie zanieczyszczonym środowisku, którego zdegradowanych elementów niestety nie da się już odtworzyć.

Ekologiczne zabawki – to się opłaca!

Również naturalne, ekologiczne zabawki, cieszą się coraz większa popularnością zarówno wśród rodziców jak i ich dzieci. Zabawki te wykonane są z naturalnych tworzyw takich jak drewno, bądź tektura, których jakość potwierdzają zdobyte przez nie certyfikaty i są tym samym w 100% bezpieczne zarówno dla dziecka jak i dla środowiska. Kolejną zaletą naturalnych zabawek jest większa kreatywność, którą muszą wykazać dzieci podczas zabawy nimi. Zazwyczaj zawierają mniej elementów niż zabawki plastikowe, przez co rewelacyjnie pobudzają wyobraźnie dziecka, które samo może je udoskonalać w dowolny sposób.

CZYTAJ TAKŻE:   Pierwsze zabawki - co kupić dla dziecka 0-3 miesiące?

Ekorodzice kupują ekozabawki – co z tego wynika?

Zaleta ta znajduje odzwierciedlenie zwłaszcza w późniejszym czasie edukacji szkolnej. Ekologiczne zabawki są również dużo trwalsze od tych wykonanych z tworzyw sztucznych, a także atrakcyjne bez względu na wiek dziecka, przez co korzystać z nich mogą kolejne pokolenia maluchów, a rodzice mogą zaoszczędzić w ten sposób pieniądze, potrzebne na inne ważne wydatki. Ich jeszcze jedną równie ważną, a może nawet najważniejszą zaletą jest, to, że uczą dzieci dbania o otaczający ich świat i kształtują postawy, które w przyszłości pozwolą im stać się świadomymi członkami społeczeństwa, w myśl starej zasady, „czym skorupka za młodu…”

zdjęcie główne: biogirlhealth.com

Dodaj komentarz

Top