Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Farba blond w ciąży — o czym musisz pamiętać?

Farba blond w ciąży — o czym musisz pamiętać?

ciaza a farbowanie wlosow

Ciąża to z pewnością piękny czas dla każdej kobiety. Niektóre niestety znoszą ją ciężko, inne promienieją oraz nie mogą doczekać się nowego członka rodziny. W tym czasie z pewnością nie należy zapominać o sobie i swoich potrzebach nawet tych, które skupiają się na zmianie koloru włosów. Co warto o tym pamiętać? Odpowiadamy.

Farba blond w ciąży — czy to dobry pomysł?

Ciąża to czas, w którym należy szczególnie kontrolować to, co się spożywa oraz to, co właściwie się ze sobą robi. Wiele kobiet ma wtedy dylemat, czy powinno się wtedy farbować włosy, szczególnie że przed ciążą regularnie się to robiło.

W każdym przypadku warto skonsultować się ze swoim lekarzem. Farby do włosów jednak bazują na zewnętrznej części naszego organizmu i nie wpływają na dziecko, matkę, jak i pokarm. Jeśli lekarz nie widzi uzasadnionych przeciwwskazań, to nie powinniśmy zabierać sobie tej przyjemności, jaką jest wizyta u fryzjera oraz koloryzacja.

Farba blond — jak wybrać ją dla kobiet w ciąży?

Farba do włosów brąz oraz blond to produkt, który zawsze powinien być dobrze dobrany do naszych indywidualnych potrzeb. Każda osoba posiada inne stężenie melaniny, przez co inaczej dostosowuje się zmianę koloru.

CZYTAJ TAKŻE:   "Strefa Rodzica" - nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci w szpitalu w Sanoku

Kobiety spodziewające się dziecka powinny pamiętać o tym, że blond to kolor, który uzyskuje się przez rozjaśnienie. Jest to proces, który wypłukuje nasz dotychczasowy czarny pigment. Proces ten jest czasochłonny, więc dobór odpowiedniej farby ma znaczenie.

Będąc w ciąży, należy zwracać uwagę na zawartość amoniaku w farbie. Dlaczego? Wodorek azotu nie tylko przyczynia się do przesuszenia się skóry głowy, ale również posiada drażniący zapach. Ciąża jest stanem, w którym zmienia się zachowanie kobiety oraz jej reakcje na niektóre bodźce. Długa koloryzacja może okazać się więc trudnym do wytrzymania czasem, ponieważ nieprzyjemny zapach może nasilać nudności oraz bóle głowy.

Farba blond — co zamiast amoniaku?

Farba blond to wyrób, który może być pozbawiony amoniaku. Warto zastosować taką, która zamiast niego ma w składzie MEA. Jest to substancja o takim samym skutecznym działaniu, jednak niepowodująca tylu nieprzyjemnych skutków ubocznych.

MEA jest delikatna dla skóry głowy, przez co nie musimy obawiać się łupieżu oraz wypadania włosów. To ważne dla kobiet, które chcą czuć się pięknie oraz komfortowo.

W ciąży nie należy odmawiać sobie koloryzacji włosów. Warto robić to jednak farbą, w której składzie nie znajdziemy amoniaku.

Dodaj komentarz

Top