Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Fascynujące eksperymenty naukowe – sposób na nudę i zdobywanie wiedzy

Fascynujące eksperymenty naukowe – sposób na nudę i zdobywanie wiedzy

Nie macie pomysłu na zabawę? Lubicie szalone eksperymenty? Fascynuje Was świat nauki? Jeśli chociaż jedna odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, wówczas książka “Fascynujące eksperymenty naukowe” jest doskonałym wyborem.

Fascynujące eksperymenty naukowe

Fascynujące eksperymenty naukowe – naszym okiem

Książka jest bogato ilustrowana oraz przystępnie napisana, a nazwy poszczególnych eksperymentów są chwytliwe i niekiedy zabawne tj. na przykład “Strajk słomki w słoiku”. Nie liczcie jednak, że dziecko będzie mogło wykonywać eksperymenty w pojedynkę. Musicie zawsze być przy nich obecni. Autorzy dedykują ją szkrabom w wieku 8+, jednak naszym zdaniem kilka z doświadczeń zainteresuje także młodsze pociechy. A jakie znajdziecie w owej książce?

Fascynujące eksperymenty naukowe recenzja

Otóż są to np. “Stołowe kapituły”; “Octowe rakiety” czy “Zmumifikowane jabłka”. Autorzy krok po kroku opisują kolejne etapy doświadczeń, ale wcześniej odpowiednio Was w nie wprowadzą. Podpowiedzą Wam na czym będą polegały, w jakim celu są wykonywane oraz co będzie Wam do nich potrzebne. Dowiecie się także na ich podstawie wielu ciekawostek, które dotyczą naszego codziennego życia np. ” O co chodzi z jedzeniem efektów bekania drożdży”?

CZYTAJ TAKŻE:   Ciasteczkowa Choinka Żuczka BLO

Książka ma miękką oprawę, co z jednej strony jest ogromnym ułatwieniem dla dzieci – jest lekka, a z drugiej stanowi łatwy łup dla ich niesfornych rąk. Może po prostu po pewnym czasie się pognieść lub porwać. Oprócz tego aż kipi z niej kolorami i ciekawymi ilustracjami. Jest naprawdę przystępnie napisana i ciekawa. Świetna zabawa dla całej rodziny. Za jej wydanie odpowiada Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Top