Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Ferie zimowe – jak je spędzić je z dzieckiem w domu?

Ferie zimowe – jak je spędzić je z dzieckiem w domu?

ferie w domu

Ferie zimowe nie dla każdego dziecka oznaczają wyjazd na narty.  Niektóre z nich z różnych powodów – czy to zdrowotnych, czy finansowych będą musiały je spędzić w domu. Są jednak sposoby na to,  aby zapewnić im atrakcje wyłączając z nich godzinne siedzenie przed  komputerem lub telewizorem. Podpowiadamy jak my, rodzice możemy sprawić, że te dwa tygodnie upłyną szkrabom pod znakiem frajdy.

Wspólne spędzanie czasu, to najlepsze, co możemy zrobić dla naszego dziecka. Codzienne obowiązki często uniemożliwiają przebywanie z nimi tyle, ile byśmy tego chcieli. Praca, szkoła, lekcje, zmęczenie – chyba każdy z nas to zna. Weźmy więc kilka głębokich wdechów i zastanówmy się nad tym, jak wykorzystać to, że dziecko ma dwa
tygodnie wolnego od szkolnej ławy. Możliwości zorganizowania atrakcyjnych form spędzenia wolnego czasu z dzieckiem w domu jest wiele. Nie tylko sprawią, że dziecko będzie zadowolone, ale też pozwolą wam się na nowo do siebie zbliżyć. Podpowiadamy, co możecie robić ze swoimi pociechami.

Ferie zimowe w domu – gry planszowe to jest to!

Zimowe popołudnia i wieczory, to doskonały czas na to, aby pograć z dzieckiem w planszówki. Na rynku jest ich mnóstwo, więc bez problemu wybierzecie te dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań
szkraba. Gry uczą logicznego oraz analitycznego myślenia, a ponadto przestrzegania zasad. Możecie iść także o krok na przód i stworzyć taką grę wspólnie. Wszystko zależy od waszej kreatywności oraz wyobraźni.

CZYTAJ TAKŻE:   Warszawskie opowieści w ratuszu dla całej Rodziny

Ferie w domu – zabawy kreatywne

Popularny trend DIY znany jest niemal każdemu. Mowa zarówno otworzeniu przedmiotów użytku domowego, jak i różnych akcesoriów. Poszukajcie w internecie inspiracji – jest ich mnóstwo. Możecie zrobić zarówno jakiś podręczny mebel do pokoju dziecka, albo np. przybornik na kredki i inne szkolne akcesoria. To nie tylko dobra
forma spędzenia wspólnego czasu (praca zespołowa), ale także ogromna satysfakcja.

Ferie w domu – a może wspólne gotowanie?

Dzieciaki często interesują się czynnościami dedykowanymi stricte dla dorosłych. O ile sprzątanie swojego pokoju nie jest dla nich czystą przyjemnością, o tyle wspólne gotowanie może być dla nich bardzo ciekawe. Przygotowanie posiłku pod waszą opieką może być dla nich nie tylko sposobem na zdobycie nowych umiejętności, ale także atrakcyjną formą “zabawy”. Ponadto wspólne gotowanie zbliża.

spacer zima

Ferie w domu – nie zapominajcie o spacerach

O ile zdrowie dziecka oraz warunki atmosferyczne na to pozwolą, nie zapominajcie o tym, że ruch na świeżym powietrzu, to samo dobro. Ogranicza was tylko wyobraźnia. Nawet zwykły spacer po parku może stać się niezapomnianą przygodą.

Dodaj komentarz

Top