Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Czwarta edycja festiwalu książki dla dzieci Tere-Fere już w kwietniu

Czwarta edycja festiwalu książki dla dzieci Tere-Fere już w kwietniu

W dniach 23-24 kwietnia odbędzie się Festiwal Książki Dziecięcej Tere-Fere. Spotkania z najlepszą literaturą dziecięcą odbędą się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Gośćmi Festiwalu będą m.in. Magdalena Różczka, Sylwia Chutnik, Patryk Zakrocki i Daniel de Latour.

Festiwal Tere-Fere to święto literatury i świetna zabawa dla jego uczestników. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę klasyki i nowości. Obecność na festiwali zapowiedzieli wydawcy: Dwie Siostry, Ezop, Łajka, Wytwórnia, Zakamarki, Muchomor, Poławiacze Pereł, Albus, Widnokrąg. Będzie można znaleźć również komiksy – po raz pierwszy w tym roku. Wystarczy odwiedzić stoisko Kultury Gniewu, by zapoznać się z publikacjami serii “Krótkie Gadki”. Specjalnie dla gości Festiwalu Antykwariat Grochowski przygotuje zestawienie najpiękniejszych wydań literatury dziecięcej z lat 50. i 60.

Wśród wystawców pojawią się również marki oferujące zabawki i design dla dzieci, wyróżniające się zawsze najwyższą jakością i kreatywnością pomysłów.

Tere-Fere – spotkania z autorami

Podczas Festiwalu będzie okazja do spotkania ulubionych autorów książek dziecięcych. Poprowadzą oni warsztaty i spotkania, podczas których dzieci będą mogły wczuć się w role artystów. Do zabawy ze sztuką zaprosi dzieci Daniel de Latour, pod okiem Poli Fedyszyn powstaną literkowe breloki. Animator warszawskiej sceny improwizowanej – Patryk Zakrocki – zabierze widownię do mini-kina na seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo. Z dziećmi spotkają się także m.in. Sylwia Chutnik, Dorota Kassjanowicz oraz Ewa Świerżewska.

CZYTAJ TAKŻE:   Samochody hybrydowe oczami dzieci

Podczas Festiwalu odbędzie się również oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” organizowanego przez Empik od 2008 roku. Nagrodę wręczy ambasadorka konkursu Magdalena Różczka.

Pomysłodawcą Festiwalu Tere-Fere jest wydawnictwo MUZA SA. Jego celem jest promocja rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych, wartościowej literatury dziecięcej oraz podkreślenie, że kontakt z książką to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa. Współorganizatorem Festiwalu jest Empik.

Festiwal Tere-fere

23 i 24 kwietnia – sobota (10:00 – 18:00) i niedziela (10:00-17:00)

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
3 piętro, ul. Chmielna 21

Program tegorocznej edycji będzie dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/festiwalterefere

Czwarta edycja festiwalu książki dla dzieci Tere-Fere już w kwietniu

Dodaj komentarz

Top