Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek

Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek

500 kolorowych jaśków ubarwi sny ponad 15 tys. maluchów hospitalizowanych w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Marszałkowskiej 24 w Warszawie. Poszewki, które trafiły do małych pacjentów zostały uszyte przez mieszkańców Warszawy podczas II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek.

Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek

Dzięki pracy ponad 80 osób, z wykorzystaniem 15 maszyn oraz blisko 300 metrów materiału, podczas dwudniowej akcji „Uszyj Jasia” uszyto 500 poszewek na poduszki dla małych pacjentów. Wszystkie zostały przekazane przez przedstawicieli IKEA Targówek i wolontariuszki zaangażowane w akcję na sześć oddziałów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Marszałkowskiej: kardiologii, chirurgii i urologii dziecięcej, onkologii, hematologii, nefrologii oraz endokrynologii. Jasie ubarwią szpitalne sale, umilając jednocześnie dzieciom trudny czas pobytu w szpitalu.

Już po raz drugi wspólnie z pomysłodawczynią Natalią Bielawską zorganizowaliśmy akcję „Uszyj Jasia”. W tym roku zaangażowali się nie tylko nasi klienci, ale także blogerki, uczestnicy szkoły szycia oraz wolontariusze z gimnazjum. Cieszymy się,  że tak dużo osób włączyło się do pomocy na rzecz dzieci. Dzięki temu udało nam się uszyć aż 500 poszewek – tłumaczy Grzegorz Bochenek z IKEA Targówek.

Kolejny raz wspólnymi siłami udało nam się pokolorować dziecięce sny. Jestem pewna, że taki mały akcent, jakim jest barwny i uszyty “od serca” jasiek pozwoli, by chore i cierpiące dzieci szybciej wróciły do zdrowia – mówi pomysłodawczyni akcji, Natalia Bielawska.

CZYTAJ TAKŻE:   "Mała Akademia Chopinowska. LATO". Artystyczne weekendy w plenerze

II edycja „Uszyj Jasia” organizowana przez IKEA Targówek, zgromadziła przy wspólnym szyciu kilkadziesiąt osób: dorosłych i dzieci, pasjonatów i amatorów szycia. Dzięki ich zaangażowaniu powstało 500 jaśków, które umilą małym pacjentom pobyt w szpitalu.

Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA TargówekPomysłodawczynią akcji „Uszyj Jasia” jest Natalia Bielawska, mama 4-letniego Bruna, autorka bloga o szyciu „Ekoubranka”. Pomysł zrodził się przed dwoma laty, gdy synek Pani Natalii trafił do szpitala. Podczas pobytu z synem w jednej z krakowskich placówek zauważyła, że poszewki szpitalne są zużyte, nierzadko podarte, a czasem w ogóle ich nie ma. Postanowiła zmienić tę sytuację i sama uszyć poszewki. Poprosiła o pomoc znajome blogerki zajmujące się szyciem i w ten sposób zorganizowana została pierwsza akcja „Uszyj Jasia”, która przerosła najśmielsze oczekiwania pomysłodawczyni. Z czasem przyłączały się do niej nowe osoby i organizowano ją w kolejnych miastach, aż objęła prawie całą Polskę.

W ciągu dwóch lat odbyło się już ok. 100 „spotkań szyciowych”, podczas ich trwania powstało ponad 7 tys. poszewek, które powędrowały do 80 szpitali, hospicjów i domów dziecka. W minionym roku akcja została wyróżniona przez magazyn dziecięcy “Gaga” w plebiscycie “Serca Gagi”, w kategorii “Niezwykli wśród nas”.Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek

One thought on “Finał II edycji akcji „Uszyj Jasia” w IKEA Targówek

Dodaj komentarz

Top