Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Fotelik samochodowy BRITAX MAX-WAY PLUS – nowość

Fotelik samochodowy BRITAX MAX-WAY PLUS – nowość

MAX-WAY PLUS to nowa odsłona fotelika samochodowego MAX-WAY marki Britax Römer. Jest on przeznaczony dla dzieci o wadze od 9 do 25 kg. Jest montowany tyłem do kierunku jazdy, zapewniając najbezpieczniejszy sposób podróżowania także starszym dzieciom. Ponadto został wyposażony w zaawansowaną ochronę przed uderzeniami bocznymi (SICT).


W porównaniu do swojego poprzednika cechuje się również unowocześnionym designem oraz nową kolorystyką. Fotelik miał swoją premierę na targach branży dziecięcej Kind + Jugend w Kolonii we wrześniu 2017 roku.

Zwrot tyłem do kierunku jazdy zapewnia bezpieczną podróż

fotelik samochodowy

MAX-WAY PLUS jest odpowiedni dla dzieci od około 9 miesiąca do 6 roku życia. Dzięki instalacji tyłem do kierunku jazdy, w przypadku zderzenia czołowego – najczęstszego rodzaju kolizji, do jakiego dochodzi na drogach – fotelik zapewnia oparcie, kiedy siła uderzenia dociska dziecko do wnętrza fotelika, w rezultacie czego energia rozprowadzana jest równomiernie w obszarach głowy, szyi i górnych partii ciała, co zmniejsza prawdopodobieństwo obrażeń. Dlatego Britax Römer rekomenduje podróżowanie z pociechami tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe – nie tylko do wymaganego przez prawo 15 miesiąca życia.

Zwiększona ochrona przed kolizją boczną

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo małych podróżników, MAX-WAY PLUS został wyposażony w technologię SICT, która zapewnia ochronę w przypadku zderzeń bocznych. Redukuje ona siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu i fotelikiem, a następnie pochłania energię, zanim ta dotrze do dziecka. Dodatkowo, fotelik wyposażony jest w głębokie, miękko wyściełane ściany boczne, które działają jak ochronny kokon, absorbując siłę zderzenia bocznego i zmniejszając ryzyko obrażeń dziecka.

CZYTAJ TAKŻE:   Wszawica głowowa - jak ją rozpoznać i w jaki sposób leczyć?

Idealne dopasowanie gwarantem wygody i bezpieczeństwa

fotelik dla dziecka

Fotelik MAX-WAY PLUS został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalny komfort małym pasażerom. Dlatego też został wyposażony w funkcje, które pozwalają na dopasowanie go do zmieniających się potrzeb rosnącego malucha. Ergonomiczne, wyprofilowane siedzisko zapewnia wygodną pozycję dla najmłodszych, nawet podczas długich podróży, a możliwość kontrolowania przestrzeni na nogi sprawi, że nawet wysokie dzieci będą się czuły komfortowo. Ponadto rodzice mogą regulować pozycję nachylenia, tak aby dostosować położenie fotelika do wzrostu i wagi dziecka. Dodatkowo MAX-WAY PLUS ma regulowany, szerszy zagłówek oraz regulowane pięciopunktowe pasy, który są nie tylko wygodne dla dziecka, ale też rozprowadzają siły zderzenia w przypadku kolizji poprzez pięć oddzielnych miejsc: dwa nad ramionami, dwa przy biodrach oraz miejsce, w którym klamra spina pasy między nogami. Dzięki temu dziecko jest chronione z każdej strony. MAX-WAY PLUS zapewnia wygodę także rodzicom – obicie fotelika łatwo jest zdjąć bez usuwania pasów i można je prać w pralce. Dzięki temu czystość fotelika można przywrócić w mgnieniu oka i szybko ruszyć w następną podróż.

MAX-WAY PLUS dostępny jest w sugerowanej cenie 1 399 zł dla kolorów Cosmos Black, Flame Red, Storm Grey, Moonlight Blue, Wine Rose oraz w cenie 1 499 zł dla wersji kolorystycznych Blue Marble oraz Mystic Black.

treść sponsorowana

Dodaj komentarz

Top