Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Gdzie i jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Gdzie i jak zorganizować urodziny dla dziecka?

urodziny dla dziecka

Każdy rodzic chce zorganizować swojemu dziecku niezapomniane urodziny. Niektórzy decydują się spędzić czas we własnym ogrodzie, a inni wynajmują restaurację i zapraszają bliskich na poczęstunek. Jakie oryginalne miejsca na urodziny najmłodszych warto znać? Oto kilka propozycji!

Urodziny dla dzieci w parku trampolin

Organizacja urodzin dla dzieci w parku trampolin to świetny sposób na przyjęcie w aktywnym stylu. Stanowi to doskonałe rozwiązanie, kiedy na imprezę zaprasza się większą grupkę maluchów. Zwykle takie miejsca oferują zarówno dostęp do trampolin, jak i wejście do sali przystosowanej na urodzinową ucztę.

Warto udekorować miejsce na poczęstunek balonami czy girlandami z ulubionymi postaciami z bajek malucha. Można tam przynieść także własny tort i przekąski. Takie urodziny sprawdzą się u wszystkich dzieci lubiących sport, a także obchodzących swoje święto w miesiącach niesprzyjających zabawom na zewnątrz.

Farma z alpakami – niezapomniane urodziny

Alpaki to słodkie zwierzęta, które w Polsce są już dość popularne. Zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach można znaleźć specjalne farmy, na których żyją puchate stworzenia. Wiele z takich firm oferuje organizację przyjęć dla małych i dużych, która obejmuje m.in. wspólne ognisko i biesiadę pod gołym niebem.

W trakcie urodzin dzieci mogą podziwiać alpaki, karmić je czy udać się z nimi na spacer pod okiem opiekuna. To wspaniałe doświadczenie nie tylko dla najmłodszych, ale i dla rodziców. Alpaki znane są ze swoich zdolności terapeutycznych, od których pochodzi zjawisko alpakoterapii. To świetny pomysł na urodziny szczególnie wiosną i latem.

CZYTAJ TAKŻE:   Rodzice 6-latków "odraczają" ich pójście do szkoły. Czy na siłę udowadniają nieporadność swoich dzieci?

Organizacja urodzin na sali zabaw

Urodziny w sali zabaw to kolejna opcja na aktywne zabawy, które można poprowadzić samodzielnie lub z pomocą animatora. Rodzaj atrakcji zależy od wybranego miejsca, ale zwykle do dyspozycji dzieci są, m.in. baseny z kulkami, zjeżdżalnie czy tory przeszkód.

Podobnie jak w przypadku parku trampolin – zwykle do dyspozycji zaproszonych gości jest również pomieszczenie, w którym można usiąść i zjeść tort czy inne przekąski. Taka impreza ma mnóstwo zalet:

  • brak konieczności organizowania atrakcji;
  • bezpieczne zabawy i dostępność instruktorów;
  • aktywne spędzenie czasu przez maluchy;
  • brak bałaganu w domu;
  • niezależność od warunków pogodowych.

Przyjęcie urodzinowe w Disneylandzie lub Legolandzie

Gdy ma się nieco większy budżet, można zafundować dziecku wspaniałą przygodę w krainie bajek. W Europie najlepiej skorzystać z Disneylandu w Paryżu, w którym masa atrakcji pozwala na spędzenie nawet kilku cudownych dni. Osoby mieszkające w hotelu na terenie parku mają opcję zamówienia dla malucha specjalnego tortu czy spotkania z Myszką Miki lub inną postacią Disneya.

Podobną opcję stanowią urodziny w Legolandzie, który znajduje się np. w Niemczech czy Dubaju. To niezwykła gratka dla małych fanów Lego. Na terenach parków również można nocować w tematycznych hotelach, a obsługa zatroszczy się o specjalny tort dla najmłodszych solenizantów. To zdecydowanie pomysły, których pociechy nigdy nie zapomną.

Dodaj komentarz

Top