Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Gry dla dzieci – jak wybrać odpowiednią grę dla Twojego dziecka?

Gry dla dzieci – jak wybrać odpowiednią grę dla Twojego dziecka?

Lubicie celebrować rodzinny czas? Zależy Wam, by zabawki, które trafiają w ręce Waszych dzieci stymulowały ich rozwój i wzbogacały wiedzę? Nie od dziś wiadomo, że maluchy najlepiej i najchętniej uczą się przez zabawę. Oderwij dziecko do ekranu smartphona czy telewizora i zainwestuj w ciekawą grę edukacyjną lub pamięciową dla dzieci. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednią dla Twojego malucha.

Jak wybrać grę dla dziecka?

Rynek gier dla dzieci jest nasycony. W bogactwie i różnorodności ofert czasem trudno wybrać te najciekawsze i najlepiej dopasowane do wieku i zainteresowań Twojego dziecka. Czym się kierować, decydując na konkretną grę?

  • zwróć uwagę na to, dla dzieci w jakim wieku dedykowana jest gra; 
  • jaka jest fabuła gry;
  • jak gra jest wydana – kolorystyka, grafika, sposób impregnacji kart.

Gry dla dzieci nastawione na rozwijanie spostrzegawczości i trening zapamiętywania to gry pamięciowe. Stanowią doskonałą zabawę nie tylko dla malucha, ale także całej rodziny – praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Drugą bogatą kategorię są gry edukacyjne dla dzieci – nastawione na rozwój konkretnych kompetencji oraz zdobywanie wiedzy.

Gry pamięciowe dla dzieci

To jedne z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych gier. W zależności od tematyki i ilości elementów – w gry typu memory możemy grać już z 4 latkiem. Ważne, by poziom był dostosowany do dojrzałości i umiejętności skupienia uwagi przez dziecko – zbyt trudna gra zniechęci malucha. Tymczasem pamięciówki to doskonała okazja nie tylko do rozwijania spostrzegawczości i umiejętności zapamiętywania, ale także edukowania. Wybierając grę, w której na kartach widnieją wizerunki zwierząt – zyskujemy okazję, by porozmawiać z dzieckiem o danym gatunku, miejscu jego występowania, zachowaniu, itp. To także szansa do szlifowania umiejętności językowych – możemy uczyć dziecko jak dany przedmiot, zwierzę czy zawód nazywa się w innych językach. Gry pamięciowe to doskonała zabawa dla całej rodziny – wybierz coś odpowiedniego spośród: https://allegro.pl/kategoria/gry-pamieciowe-123954

CZYTAJ TAKŻE:   „Gryzmołki Gryzmołka” od września w POLSAT JimJam

Gry edukacyjne dla dzieci

Kto z nas lubił w okresie dzieciństwa żmudną naukę tabliczki mnożenia czy zasad ortografii? Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę, zdobywając wiedzę jakby mimochodem. Gry edukacyjne to doskonała okazja, by wspomóc rozwój dziecka. Dzięki odpowiednio dobranej grze, która stanowi swego rodzaju pomoc edukacyjną, możesz wesprzeć dziecko w przezwyciężaniu trudności edukacyjnych – poprawić szybkość liczenia, umiejętność koncentracji i spostrzegawczość. Na rynku dostępne są gry, które usprawnią zdolności manualne dziecka bądź pomogą pokonać problemy logopedyczne z wymawianiem określonych głosek. Wybór jest ogromny, a ceny przystępne: https://allegro.pl/kategoria/gry-edukacyjne-256942 Całkiem pokaźną grupę stanowią gry edukacyjne rozwijające wiedzę z konkretnej dziedziny, np.: geografii czy historii.

Dlaczego warto grać z dziećmi?

Wspólnie spędzony na grach pamięciowych bądź edukacyjnych czas sprzyja budowaniu więzi. Dzieci uczą się rywalizacji, zasad fair play, a także niełatwej umiejętności przegrywania. Dodatkowo gry rozwijają pamięć i spostrzegawczość, są także doskonałą okazją do przemycania wiedzy. Jeśli Twoje dziecko niechętnie uczy się matematyki – wybierz gry logiczne, które skłonią dzieci do prostych rachunków i zachęcą do dedukcji. Nie jesteś w stanie zachęcić kilkulatka do czytania książek? Postaw na gry rozwijające umiejętności językowe. Wybór gier jest ogromny, podobnie jak zróżnicowanie cenowe. Gry pamięciowe czy gry edukacyjne dla dzieci to doskonały prezent z okazji urodzin, Mikołaja czy nadchodzących świąt.

Dodaj komentarz

Top