Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > „Gryzmołki Gryzmołka” od września w POLSAT JimJam

„Gryzmołki Gryzmołka” od września w POLSAT JimJam

Trudno wyobrazić sobie lepszego nauczyciela rysowania niż Gryzmołek. Ten uroczy pulchny stworek jest zawsze uśmiechnięty, potrafi wszystko prosto wytłumaczyć, a przy tym sprawić, że nauka staje się zabawą.

„Gryzmołki Gryzmołka” od września w POLSAT JimJam

Razem ze swoim małym pomocnikiem, Szkickiem, zabierają dzieci w świat zgadywanek i skojarzeń udowadniając, że nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się do czegoś porównać i przenieść na papier. Nie wiesz jak narysować Pingwina? Tak ci się tylko wydaje! Przecież jego ciało wygląda jak jajko, brzuszek to po prostu kółko, a głowa to fasolka!

Jakie stworzenie potrafi latać cicho i spokojnie jak ptak, ale nie ma piórek? Jak narysować prawdziwy statek kosmiczny? Które zwierzątko woli deszcz od ładnej pogody? Na te i całą masę innych pytań możemy poszukać odpowiedzi dołączając do ulubionej zabawy Gryzmołka i Szkicka – Gryzmozgadywanki.

By wziąć w niej udział wystarczy kartka papieru, ołówek, kredki i głowa otwarta na najbardziej kreatywne skojarzenia. Zasady są jeszcze prostsze! Gryzmołek zaczyna rysować jakieś zwierzątko lub rzecz, a zadaniem Szkicka i dzieci przed telewizorami jest zgadywanie na poszczególnych etapach powstawania rysunku, co to jest. Najpierw pojawia się pewien kształt, a potem kolejne elementy układanki.

CZYTAJ TAKŻE:   Majówka z Żubrem Pompikiem - darmowe materiały edukacyjne

Najlepszy w zgadywanki jest oczywiście Szkicek, którego wyobraźnia sięga nawet najdalszych i najbardziej nieprawdopodobnych skojarzeń. Kto by pomyślał, że zamek na początku może wyglądać jak lornetka, pingwin jak rakieta do chodzenia po śniegu, a ślimak jak czapka bejsbolówka? Gdy obrazek jest już gotowy, na pomoc zostają wezwane kredki, które kończą dzieło dobierając właściwe kolory. Pretekstem do zabawy w Gryzmozgadywankę może być wszystko – pogoda za oknem, marzenie o byciu królem lub egzotyczne podróże. Każdy z odcinków ma jeden motyw przewodni, podążając za nim uwalniamy wodze fantazji i porównujemy narysowane elementy do przedmiotów i postaci, które podpowiada nam wyobraźnia.

„Gryzmołki Gryzmołka” od września w POLSAT JimJam

Każdy rysunek Gryzmołka składa się z prostych kształtów, które zna każde dziecko i z łatwością będzie mogło je przerysować.  Zabawa może zacząć się zwykłym prostokątem lub kółkiem, a od powstania prawdziwego arcydzieła będzie dzielić nas zaledwie kilka kroków. Rysunek będzie można dopracować na zakończenie odcinka, kiedy to Gryzmołek i Szkicek powtórzą wszystko krok po kroku.

Na serial „Gryzmołki Gryzmołka” zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8:40, 14:05 i 20:05!

Dodaj komentarz

Top