Jesteś tu
Strona domowa > Moda > Buty dla dziecka – must have o których trzeba pamiętać

Buty dla dziecka – must have o których trzeba pamiętać

Każdy rodzic zabierając swoje dziecko na zakupy musi pamiętać o kilku ważnych zasadach. W przypadku wyboru obuwia, mają one nie tylko wpływ na wygodę i komfort, ale również na zdrowie. Rynek oferuje szeroką paletę produktów, mimo to kupno określonej pary może okazać się nie lada wyzwaniem.

pinterest

Buty dla dziecka muszą być przede wszystkim dopasowane, nie mogą być ani za małe, ani za duże, oczywiście nie mogą powodować najmniejszych nawet otarć czy zadrapań.

Obuwie ma być wygodne, komfortowe, dawać młodemu człowiekowi swobodę poruszania się, biegania, a nawet skakania. Produkt musi być dopasowany do funkcji jakie ma spełniać. Zupełnie inne będzie obuwie na zajęcia wychowania fizycznego, inne do chodzenia po mieszkaniu, jeszcze inne do chodzenia po mokrej nawierzchni. Trzeba pamiętać, iż dzieci szybko brudzą trzewiki, lepiej zatem zakupić takie, które w prosty i szybki sposób będą oczyszczone.

CZYTAJ TAKŻE:   Przygotuj się na spotkanie lata! Modna odzież dziecięca od marki Tchibo

Buty dla dziecka – materiał ma znaczenie

Kolejną sprawą jest materiał, z którego wykonane są buty dla dziecka. Niewskazane są produkty z tworzyw sztucznych, sztywne oraz takie, w których łatwo się poślizgnąć. Nie należy bagatelizować zasad doboru obuwia, gdyż nieuwaga może doprowadzić do późniejszych zwyrodnień stóp, płaskostopia, a nawet powodować wady postawy. Najlepiej, aby były jak najbardziej naturalne, przewiewne i elastyczne.

Wybór dziecka w butach
pinterest

W okresie jesienno-zimowym koniecznie muszą być nieprzemakalne. Buty dla dziecka powinny być dostosowane do jego wieku oraz płci. Należy uwzględnić walory estetyczne oraz upodobania młodego człowieka. Warto poświęcić temu więcej czasu, tak, aby mały klient mógł przymierzyć kilka par i wskazać najlepszą. Bardzo rozsądnym jest kupowanie produktów z atestem. Dają one bowiem gwarancję bezpieczeństwa malucha, a to sprawa priorytetowa. Trzeba pamiętać o tym, aby zakup był przemyślany, a buty podobały się nie tylko mamie czy tacie, ale przede wszystkim dziecku.

fot. główne: pinterest

Dodaj komentarz

Top