Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Jak pomalować drewniane zabawki dla dziecka?

Jak pomalować drewniane zabawki dla dziecka?

Drewniane zabawki, dzięki temu, że można je samodzielnie malować, pozwalają rozwijać kreatywność najmłodszych. Podpowiadamy, Podpowiadamy, jak samodzielnie pomalować drewniane zabawki dla dziecka.

Jak pomalować drewniane zabawki dla dziecka?

Do pomalowania drewnianych zabawek potrzebna będzie odpowiednia farba do drewna. Czym powinna się charakteryzować taka farba? Farba powinna posiadać atest potwierdzający przyjazność dla zdrowia (np. zgodność z normą PN-EN 71-3:1998) – w innym wypadku nie można używać produktu do malowania zabawek dla dzieci.

Ważne jest także to, aby emalia tworzyła elastyczną powłokę, odporną na uderzenia i uszkodzenia, które często towarzyszą zabawom.

Od czego zacząć malowanie zabawek?

Zanim pomalujemy zabawkę trzeba ją oczyścić ją od ewentualnych zabrudzeń. Dobrze jest też przetrzeć drewno papierem ściernym – zwiększy to przyczepność farby do podłoża. Na koniec całość odpylamy i przecieramy wilgotną ściereczką, a następnie zostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

CZYTAJ TAKŻE:   Remont mieszkania, czyli rachunek sumienia i przestrzeni

Farbę najlepiej nakładać przy użyciu płaskiego pędzelka z naturalnego włosia. Po zakończeniu aplikacji pierwszej warstwy zróbmy około 4-godzinną przerwę w pracy. Po tym czasie można przystąpić do nałożenia drugiej, finalnej warstwy dekoracyjnej.

One thought on “Jak pomalować drewniane zabawki dla dziecka?

Dodaj komentarz

Top