Jesteś tu
Strona domowa > Odżywianie > Jak uchronić niemowlę przed odwodnieniem?

Jak uchronić niemowlę przed odwodnieniem?

Dzieci, szczególnie małe, są szczególnie podatne infekcje. Jak uchronić niemowlę przed odwodnieniem w czasie choroby?

Jak uchronić niemowlę przed odwodnieniem?Szybki powrót do zdrowia przyspieszy  właściwie skomponowana dieta, uzupełniona dużą ilością wody. O tym jak ważna w czasie choroby dziecka jest troska o zachowanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej opowiada pediatra, lek. med. Joanna Iwankiewicz.

Naturalna ochrona

Małe dzieci często muszą zmagać się z różnymi dolegliwościami, które mogą bardzo poważnie nadwyrężyć ich zdrowie. Ponadto zdarza się, że towarzyszące zakażeniom bakteryjnym
i wirusowym biegunki, wymioty oraz gorączka prowadzą do groźnego w skutkach odwodnienia.

Dzieci poniżej 4 roku życia są szczególnie narażone na nadmierną utratę płynów. Ich ciało nie tylko składa się aż w 80% z wody, ale także cechuje się znacznie bardziej intensywnym metabolizmem, niż ma to miejsce w przypadku dorosłych – wyjaśnia pediatra Joanna Iwankiewicz.

Jak uchronić niemowlę przed odwodnieniem? W przypadku chorób niezwykle ważne jest regularne uzupełnianie płynów. Niedobór wody może między innymi zaburzyć pracę wielu układów: krążenia, pokarmowego, nerwowego oraz mięśniowego. Dlatego właściwie skomponowane posiłki powinny być dopełnione delikatnymi napojami, takimi jak charakteryzująca się niskim stopniem mineralizacji woda źródlana. Życiodajna woda pozwoli nie tylko zadbać o zdrowie naszego dziecka, ale równie szybko pomoże mu powrócić do pełni sił po niedawnej chorobie.

CZYTAJ TAKŻE:   Naturalne, pełnoziarniste Keksy bezlaktozowe dla dzieci DINO KIDS marki 3 PAULY

źródło: Wosana

Dodaj komentarz

Top