Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Jak zorganizować dziecku czas?

Jak zorganizować dziecku czas?

 „W czasie deszczu dzieci się nudzą”  – tak przed laty śpiewał Kabaret Starszych Panów, zwracając uwagę na to, że zabawa w domu, nie jest tak ciekawa, jak na świeżym powietrzu.  Warto jednak  pokazać naszym maluchom, że w każdym miejscu i o każdej porze można świetnie się bawić. Wystarczy tylko ruszyć głową.

Zabawy rodziców

Pamiętacie z dzieciństwa, takie zabawy jak „Raz, dwa, trzy Babajaga patrzy” , „Ciepło i zimno” , „Głuchy telefon” czy „Kolory” („czarny” – na to hasło nie można było łapać piłki)? Warto reaktywować te  gry, gdyż są uniwersalne: skoro my uwielbialiśmy je w dzieciństwie, pokochają je również nasze pociechy.  Co więcej, tego typu zabawy świetnie rozwijają wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na sprawność fizyczną dzieci. Dobrym pomysłem są też wszelkie aktywności artystyczne: malowanie, taniec, zabawy muzyczne. Współcześni pedagodzy zwracają uwagę na to, żeby łączyć radosną zabawę z pobudzaniem wszystkich zmysłów, gdyż to gwarantuje naszemu maluchowi wszechstronny rozwój.

CZYTAJ TAKŻE:   Namiot dla małych odkrywców - zrób go sam!

Nowoczesna alternatywa

Podczas zabaw w domu warto  sięgnąć po bezpieczne i atrakcyjne gry komputerowe dla dzieci.  Na polskim rynku pojawia się coraz więcej propozycji: od gier służących tylko rozrywce (np. wszelkiego rodzaju wyścigi samochodowe), aż po komputerowe programy  edukacyjne, za pomocą których dzieci uczą się np. matematyki. Dobrym rozwiązaniem jest wybór gry, która przede wszystkim dostarczy wyjątkowej zabawy, a także rozwinie nasze dziecko. Warto przyjrzeć się szczegółowo grom z serii Akademia Umysłu JUNIOR, które są wesołą i ciekawą zabawą, a dodatkowo (dzięki przemyślanej strukturze) poprawiają pamięć i koncentrację naszych pociech.

Dodaj komentarz

Top