Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Jaki smartfon dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Jaki smartfon dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Wielu rodziców staje przed nie lada dylematem, kiedy nadchodzi czas zakupu pierwszego telefonu dla dziecka. Kilkanaście lat temu szczytem marzeń najmłodszych był telefon z kolorowym wyświetlaczem i dzwonkami polifonicznymi, a dzisiaj trudno sobie wyobrazić urządzenie bez funkcji dotyku czy dostępu do Internetu. Wybór smartfona dla dziecka jest jednak zadaniem zdecydowanie trudniejszym niż zakup telefonu dla osoby dorosłej, gdyż należy kierować się nieco innymi kryteriami. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając smartfon dla dziecka?

Smartfon dla dziecka: rozmiar ekranu

Wybierając telefon dla malucha w pierwszej kolejności warto bliżej przyjrzeć się rozmiarowi ekranu. Zbyt duża przekątna wyświetlacza będzie uniemożliwiała młodszym dzieciom komfortowe użytkowanie telefonu niezależnie od sytuacji. Obecnym standardem na rynku nowoczesnych smartfonów są 6-calowe ekrany, jednak warto, by telefon przeznaczony dla malucha był nieco mniejszy, a co za tym idzie, bardziej poręczny. Jednym z przykładów smukłego i praktycznego telefonu jest niemal każdy model iPhone, który pomimo dynamicznie zmieniających się trendów zachowuje swoją ergonomię.

Smartfon dla dziecka: wydajny procesor i pojemna bateria

Większość dzieci w nowym smartfonie upatruje okazji do spędzania wolnego czasu grając w gry mobilne typu multiplayer, które pozwalają na interakcję z innymi użytkownikami. Przeważająca część najpopularniejszych aplikacji powoduje znacznie większą intensywność pracy procesora, przez co powinien być on miarę wydajny. Idąc tropem gier mobilnych dostępnych na telefony z Androidem czy iPhone’y, zaletą smartfona dla dziecka będzie pojemny akumulator. Aplikacje przeznaczone dla najmłodszych użytkowników mają tendencję do nadmiernego zużywania energii, a warto zaznaczyć, że dzieci nie zawsze pamiętają o podłączeniu telefonu do ładowania.

Smartfon dla dziecka: wytrzymałość obudowy

Dzieci z reguły nie należą do najbardziej ostrożnych użytkowników sprzętu elektronicznego, dlatego planując zakup smartfona warto zwrócić uwagę na zastosowane w nim technologie ochronne. Obecność dobrej jakości zabezpieczeń powierzchni ekranu w postaci szkła Gorilla Glass czy autorskich rozwiązań charakterystycznych dla iPhone’a będzie z pewnością dodatkowym atutem. Oprócz ochrony zaproponowanej przez producenta telefonu, warto również wyposażyć go w szkło hartowane oraz etui ochronne, które dodatkowo zabezpieczą smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Smartfon dla dziecka: nowy czy używany?

Zakup nowego smartfona dla dziecka nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie ceny niektórych modeli dostępnych na rynku. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup używanego iPhone’a – smartfony od Apple nawet po kilku latach użytkowania zachowują swoje wysokie pierwotne właściwości. Co ciekawe, sporym zainteresowaniem cieszą się iPhone’y z usterkami, które charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną na rynku wtórnym, a ich naprawa wbrew pozorom nie okazuje się zbyt kosztowna. Istotne, aby znaleźć sprawdzony serwis Apple oferujący kompleksowe usługi techniczne dopasowane do wymogów urządzeń z „jabłkiem”. Naprawa iPhone w Warszawie nie stanowi większego problemu, podobnie jak w pozostałych regionach Polski – wszystko dzięki usługom naprawy wysyłkowej, którą praktykuje coraz więcej pogwarancyjnych serwisów iPhone.

Dodaj komentarz

Top