Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Jakie proste gry dla przedszkolaków wybrać?

Jakie proste gry dla przedszkolaków wybrać?

Uczą logicznego myślenia, ćwiczą refleks i spostrzegawczość – gry dla małych dzieci mogą być nie tylko świetnym sposobem na zabawę, ale niosą za sobą także wartość edukacyjną. Jakie gry dla przedszkolaków cieszą się obecnie największą popularnością i będą trafionym prezentem dla Twojego dziecka? Sprawdź!

Gry dla przedszkolaków – uczą i bawią

Rozmaite gry planszowe to świetny sposób na wspaniałą zabawę dla całej rodziny. W przypadku najmłodszych – mogą być również świetną okazją do ćwiczenia koncentracji, uczą logicznego myślenia, współpracy, poszerzają zasób słów i skutecznie rozwijają wyobraźnię. Co więcej, na etapie rozgrywki, dziecko uczy się tego, że każda podejmowana przez nie decyzja niesie za sobą pewne dobre lub złe konsekwencje. Nie zastanawiaj się więc nad tym CZY kupić grę dla swojego przedszkolaka, a pomyśl, KTÓRĄ wybrać, aby sprawić maluchowi prawdziwą frajdę i nauczyć go nowych rzeczy.

Wiele zabawnych, pięknie wykonanych, ale też łatwych gier dla dzieci znajdziesz na https://www.emag.pl/gry-planszowe-towarzyskie/c.

Dobble – prosta gra dla dzieci i dorosłych

Gra towarzyska idealna nie tylko dla Twojego dziecka, ale również dla całej rodziny! Jednocześnie może w nią grać od 2 do 5 osób. Co ważne, zabawa nigdy się nie nudzi, między innymi dlatego, że możliwych jest kilka wariantów rozgrywki. Dobble to jedna z najpopularniejszych na świecie gier towarzyskich, której zasady są niezwykle proste – nawet maluch w wieku 4 lat zrozumie je w mgnieniu oka!

W podstawowym wariancie zabawy, wszystkie karty rozdawane są pomiędzy uczestników, a ostatnia ląduje na środku stołu, tak, żeby każdy dobrze widział symbole, które się na niej znajdują. Po sygnale, każdy gracz patrzy na pierwszą kartę, którą trzyma w ręku oraz na kartę na środku stołu. Osoba, która jako pierwsza dostrzeże i głośno nazwie symbole wspólne dla swojej karty i tej, która leży na stole, odkłada swoją kartę wierzch, przykrywając poprzednią. Ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki (a tym samym wykaże się największą spostrzegawczością i refleksem), wygrywa!

CZYTAJ TAKŻE:   Koronawirus i akcja "Zostań w domu" - czyli pomysły na zabawę w domu z dzieckiem

Świetna zabawa, mnóstwo śmiechu i zdrowej rywalizacji – przy tej grze doskonale bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli! Dobble mieści się w niewielkim, kolorowym pudełeczku, więc możesz mieć ją zawsze pod ręką. Idealna na rodzinny wyjazd, piknik lub miłe popołudnie u dziadków.

Spadające małpki – zręcznościowa gra dla przedszkolaków

Spadające małpki to idealna gra dla przedszkolaków, ponieważ nie wymaga umiejętności czytania i pisania. W pudełku znajduje się drzewo, 30 małpek, tyle samo patyczków w 3 różnych kolorach, a także specjalna kostka do gry.

To idealny prezent dla najmłodszych – ćwiczy koncentrację i refleks małego człowieka, a do tego zapewnia dużo uśmiechu i wspaniałej zabawy.

Do pnia palmy należy włożyć patyczki, a następnie od góry wrzucić małpki, które zaczepią o nie swoimi zakręconymi ogonami. Kolejnym krokiem jest rzut kostką. Jaki kolor wypadnie, taki patyczek można ostrożnie wyciągnąć z drzewka. Trudność polega na tym, że patyczek należy wyciągnąć w taki sposób, aby żadna małpka z niego nie spadła. Ta gra dla małych dzieci sprawia, że emocje sięgają zenitu!

Potwory do szafy – kooperacyjna i łatwa gra dla dzieci

Potwory do szafy to szybka i prosta gra dla dzieci od 3 do 8 lat, przy czym doskonale nadaje się również do rodzinnej rozgrywki w maksymalnie 6 osób. Zasady są bardzo proste: należy przegonić wszystkie potwory, które niepostrzeżenie wyszły z szafy i straszą.

Gra ćwiczy koncentrację i pamięć, a także uczy współpracy, by osiągnąć wspólny cel. W pudełku znajdują się karty z potworami, żetony zabawek i Łowców Doskonałych, kilka części potwora – Zębogona oraz szafa, do której trzeba zapędzić wszystkie straszne stworki.

Na każdej planszy znajdują się dwa stałe elementy – potwór i barwna grafika z zabawką, której się on boi. Zadaniem każdego gracza jest znalezienie zabawki, a następnie umieszczenie potwora w szafie.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Top