Jesteś tu
Strona domowa > Nasze patronaty > “Kulturalna Wisła” – zapraszamy do wzięcia udziału – nasz patronat medialny

“Kulturalna Wisła” – zapraszamy do wzięcia udziału – nasz patronat medialny

Spektakle, warsztaty, gry miejskie i wiele innych atrakcji czekać na Was będą w ramach akcji “Kulturalna Wisła”, która odbywać się będzie w parkach i domach kultury 18 dzielnic Warszawy oraz na zielonym terenie nadwiślanym. Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, a patronat honorowy nad nim objął Rzecznik Praw Dziecka. Za jego organizację odpowiada Fundacja Kulturalne Dzieci Waw Pl. Zapraszamy na wydarzenie jako jego patron medialny. Sprawdźcie szczegółowy plan działania.

Kulturalna Wisła

Kulturalna Wisła – rok Rzeki Wisły

Autorski scenariusz wydarzeń przygotowany przez Fundację, koncentruje się na legendzie o warszawskiej Syrence i Rzece Wiśle. To właśnie ten rok jest dedykowany właśnie tej ostatniej. Jak tłumaczą przedstawiciele organizatora zadaniem projektu jest także pomoc dzieciom m.in. w rozwijaniu umiejętności nazywania cech charakteru czy też poznawania reguł jakimi rządzi się współżycie z innymi ludźmi.

CZYTAJ TAKŻE:   Weź udział w XX Festiwalu Nauki w Warszawie

Kulturalna Wisła – program

Program każdego wydarzenia to:

Gra miejska pt. „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła”

Kreatywne warsztaty i występy gości

Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”, do którego twórców należą aktorzy warszawskich scen teatralnych.

Gra miejska „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła” jest formą zabawy w lokalnej przestrzeni, która angażuje najmłodszych i ich rodziców w świadome rozwiązywanie zadań: dzieci wcielają się w rolę pomocników Syrenki i podążając za tropami oraz enigmatycznymi wskazówkami pomagają w odnalezieniu jej zagubionych sióstr. Po poprawnym rozwikłaniu zagadek, zdobywają punkty zwycięstwa. Gra motywuje do wykorzystywania różnorodnych umiejętności, edukuje i daje rodzinom okazję do nieszablonowego spędzenia wolnego czasu. Na zwycięskie drużyny czekać będą wspaniałe nagrody ufundowane przez partnerów projektu. Uwaga – obowiązują zapisy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.kulturalnedzieci.pl

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Top