Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?

Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?

Lato to ciężki okres dla kobiet w ciąży. Upały powodują bowiem zadyszkę oraz opuchliznę na nogach, a duże natężenie promieni słonecznych sprawia, że skóra szybko się wysusza i pojawiają się na niej plamy. O tym jak dbać o skórę w ciąży, mówi kosmetolog Anna Zatorowska.

Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?Jak dbać o skórę w ciąży – ważne jest odpowiednie jej nawilżenie

Kobieta spodziewająca się dziecka powinna wyjątkowo zadbać o skórę. Najważniejsze jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia. W tym celu przede wszystkim należy pić dużo wody i stosować kremy nawilżające. Przyszła mama powinna wypijać dziennie minimum 2,5 litra wody, co pozwoli nie tylko na nawodnienie, ale także zminimalizuje powstawanie obrzęków. Warto również ograniczyć sól w diecie, unikać produktów gotowych i przetworzonych.

CZYTAJ TAKŻE:   Zapalenie ucha w ciąży - jak sobie z nim radzić?

Tylko kompleksowe działania pozwolą zachować prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Kosmetyki pomagają utrzymać jej jędrność oraz gładkość, natomiast równie ważne jest nawilżanie ciała od środka.

Ograniczenie przebywania na słońcu

Dbanie o skórę latem w ciąży
thebump.com

Mimo że przebywanie na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazane dla kobiet w ciąży, to lepiej aby nie przebywały one długo bezpośrednio na słońcu.

Przyszłe mamy chcące korzystać z kremów do opalania powinny dokładnie je wybierać, ponieważ wiele z nich tworzonych jest na bazie hormonów, które przenikają do krwiobiegu. Dlatego w ciąży warto jest stosować kosmetyki do skóry wrażliwej i alergicznej.


Źródło: materiały prasowe marki “Woda źródlana Mama i ja”

Dodaj komentarz

Top