Jesteś tu
Strona domowa > Ciąża > Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?

Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?

Lato to ciężki okres dla kobiet w ciąży. Upały powodują bowiem zadyszkę oraz opuchliznę na nogach, a duże natężenie promieni słonecznych sprawia, że skóra szybko się wysusza i pojawiają się na niej plamy. O tym jak dbać o skórę w ciąży, mówi kosmetolog Anna Zatorowska.

Jak latem dbać o skórę będąc w ciąży?Jak dbać o skórę w ciąży – ważne jest odpowiednie jej nawilżenie

Kobieta spodziewająca się dziecka powinna wyjątkowo zadbać o skórę. Najważniejsze jest zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia. W tym celu przede wszystkim należy pić dużo wody i stosować kremy nawilżające. Przyszła mama powinna wypijać dziennie minimum 2,5 litra wody, co pozwoli nie tylko na nawodnienie, ale także zminimalizuje powstawanie obrzęków. Warto również ograniczyć sól w diecie, unikać produktów gotowych i przetworzonych.

CZYTAJ TAKŻE:   Ciąża latem - jak przetrwać upały w ciąży?

Tylko kompleksowe działania pozwolą zachować prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Kosmetyki pomagają utrzymać jej jędrność oraz gładkość, natomiast równie ważne jest nawilżanie ciała od środka.

Ograniczenie przebywania na słońcu

Dbanie o skórę latem w ciąży
thebump.com

Mimo że przebywanie na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazane dla kobiet w ciąży, to lepiej aby nie przebywały one długo bezpośrednio na słońcu.

Przyszłe mamy chcące korzystać z kremów do opalania powinny dokładnie je wybierać, ponieważ wiele z nich tworzonych jest na bazie hormonów, które przenikają do krwiobiegu. Dlatego w ciąży warto jest stosować kosmetyki do skóry wrażliwej i alergicznej.


Źródło: materiały prasowe marki “Woda źródlana Mama i ja”

Dodaj komentarz

Top