Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Letni remont dziecięcego pokoju – jak wykonać go niewielkim kosztem?

Letni remont dziecięcego pokoju – jak wykonać go niewielkim kosztem?

Pokój dziecka powinien być dla niego nie tylko miejscem w którym śpi, ale także aktywnie i twórczo spędza wolny czas. Aby maluch czuł się w nim komfortowo warto zadbać nie tylko o odpowiednie wyposażenie, ale także – kolorystykę. Lato, to dobry moment na to, by zrobić szybki remont dziecięcej przestrzeni. Podpowiadamy co zrobić, aby nie spowodował on dziury budżetowej w naszym portfelu.

Remont pokoju dziecięcego
Śnieżka satynowa

Remont pokoju dziecięcego – zrób dziecku niespodziankę

Lato jest idealnym momentem na przeprowadzenie prac remontowych nie tylko ze względu na to, że wszelkie farby i inne potrzebne materiały szybko schną, ale także z uwagi na fakt, że można pociesze zrobić świetną niespodziankę. Podczas gdy ona będzie odpoczywać na kolonii czy obozie, my w tym czasie zrobimy mu z pokoju efekt “wow”. Jeśli natomiast dziecko jest jeszcze małym szkrabem, zapewne przemówi do Was pierwszy argument.

Jak zmniejszyć koszty remontu pokoju dziecka? Otóż głównie dzięki temu, że wykonamy go samodzielnie. Warto także zainwestować w farbę o podwyższonej odporności na mycie oraz szorowanie na mokro. Dzięki takiej możemy liczyć na to, że nie będziemy musieli szybko znów inwestować w odświeżanie dziecięcej przestrzeni.

CZYTAJ TAKŻE:   Co 5 uczeń ma problemy ze słuchem

Remont pokoju dziecięcego – jaki kolor?

Jeśli pokój dziecka nie ma zbyt dużego metrażu, wówczas można postawić na kolory pastelowe. Dzięki nim przestrzeń optycznie się powiększy. Kolor pozostaje do Waszej decyzji. Trwa moda na białe meble, więc dobrze będą z nimi współgrały zarówno odcienie różu i fioletu, jak i błękitu oraz zieleni. Pastele dobrze sprawdzają się także jako komponent z różnymi dodatkami. W przypadku większych przestrzeni, można nieco zaszaleć z kolorystyką. Tu sprawdzą się także ciemne akcenty.

Jak wyremontować pokój dziecka
Śnieżka satynowa

Dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku małych, jak i dużych metraży będzie także zastosowanie farby tablicowej. Będzie to ciekawy oraz praktyczny akcent aranżacyjny.

W przypadku wyboru farby do pokoju dziecka pamiętajmy jednak o najważniejszej kwestii – o jej jakości. Musi ona być bezpieczna dla zdrowia maluchów. Sprawdźcie, czy posiada np. certyfikat Ecolabel. Istotna jest również trwałość powłoki malarskiej.

zdjęcie główne: roohome.com

Dodaj komentarz

Top