Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Łóżeczka niemowlęce, które „rosną” razem z dzieckiem

Łóżeczka niemowlęce, które „rosną” razem z dzieckiem

caramellaPokój dziecięcy spełnia bardzo wiele funkcji, których przybywa z biegiem lat. Aranżując wnętrze dla dziecka powinno się pamiętać, że prawdopodobnie będzie to najbardziej dynamicznie zmieniające się pomieszczenie w całym.
Dzieci rosną bardzo szybko, a wraz z rozwojem zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Dlatego, dobrze jest przewidzieć nadchodzące zmiany na samym początku i zaprojektować pokój „przyszłościowo”.

Warto stworzyć neutralną podstawę – odpowiednie meble i dekorację ścian, aby móc później wymieniać dodatki w miarę upływu czasu. Idealną bazą są solidne o klasycznej linii. Najlepiej wybrać takie, które będą „rosły” razem z dzieckiem.

Pierwszym i zarazem najważniejszym meblem w pokoju jest łóżeczko. Dlatego młodzi rodzice przykładają do jego wyboru szczególną wagę. Łóżeczka Caramella wyróżnia nie tylko ozdobny, oryginalny kształt, ale przede wszystkim funkcjonalność. Będą służyć dziecku przez wiele lat – dużo dłużej niż typowe łóżeczka niemowlęce. Po upływie okresu niemowlęcego przeistaczają się najpierw w łóżka, a w jeszcze późniejszym etapie w bardzo praktyczne kanapki.

CZYTAJ TAKŻE:   19. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015

Samodzielnemu dwulatkowi przyda się już łóżko, z którego będzie mógł sam wychodzić. Wystarczy zdemontować jeden bok i dać mu możliwość spania w bardziej „dorosłym” łóżku. Za kolejne 2-3 lata, kiedy dziecko będzie już miało pełnowymiarowe łóżko, łóżeczko można przerobić na kanapkę. Wystarczy je wytapicerować lub wyłożyć poduszkami ozdobnymi. Taka kanapka będzie nie tylko dekoracją pokoju. Przyda się przy odwiedzinach kolegów i koleżanek, które przecież będą zdarzać się coraz częściej.

caramella-1 caramella-2

Dodaj komentarz

Top