Jesteś tu
Strona domowa > Książki > Majówka z Żubrem Pompikiem – darmowe materiały edukacyjne

Majówka z Żubrem Pompikiem – darmowe materiały edukacyjne

Pogłębianie wiedzy o leśnej florze i faunie może stać się fascynującą przygodą. Zwłaszcza wtedy, gdy przewodnikami po życiu lasu są lubiani przez dzieci bohaterowie serialu animowanego. Na stronie internetowej serialu „Żubr Pompik” właśnie zostały udostępnione materiały edukacyjne stworzone z myślą o przedszkolakach biorących udział w ogólnopolskiej akcji „Majówka z Żubrem Pompikiem”. Teraz skorzystać z nich może każdy.

Przygotowane materiały edukacyjne, inspirowane serialem „Żubr Pompik”, oprócz scenariusza zajęć, prezentacji multimedialnej, zawierają także plansze z bohaterami serialu i karty pracy, które w formie zabawy pomogą przekazać dzieciom wiedzę na temat przyrody. W roli przewodników po lesie występują Żubr Pompik oraz jego młodsza siostrzyczka Polinka. Formuła zajęć zawiera w sobie aktywności o różnym charakterze, rozwijające motorykę małą i dużą, ćwiczące spostrzegawczość oraz pracę w grupie.

zabawa z dzieckiem

W czasie zajęć przedszkolaki będą udawać budzącego się rysia, chodzącego do tyłu tchórza, nawołującego watahę wilka i ryjącego dzika. Dowiedzą się, że borsuk zjada dżdżownice, a kora drzewa to przysmak żubrów, saren i jeleni – mówi Ewelina Gordziejuk, producentka filmowa i założycielka studia EGoFILM, które wyprodukowało serial „Żubr Pompik”.Tworząc scenariusze zajęć szczególny nacisk położyliśmy również na promowanie właściwych zachowań w czasie wizyty w lesie. I mowa tu nie tylko o szanowaniu roślin i sprzątaniu po sobie, ale też o niejedzeniu leśnych owoców bez umycia, co jest niezwykle istotne.

Majówka z Żubrem Pompikiem – gdzie jej szukać?

zabawa z dzieckiem

Materiały edukacyjne udostępnione na stronie www.zubrpompik.pl/majowka-z-zubrem-pompikiem/ powstały na potrzeby ogólnopolskiego projektu „Majówka z Żubrem Pompikiem”, w którym bierze udział 25 kin i domów kultury. Potrwa on do końca maja, jednak już teraz wiadomo, że zainteresowanie udziałem w projekcie przerosło oczekiwania organizatorów. – Szacowaliśmy, że w naszej akcji weźmie udział ok. 5 tys. przedszkolaków z całej Polski, czyli bardzo dużo. Już w czasie realizowania projektu okazało się, że spotyka się on z fantastycznym przyjęciem, a dzieci chcących zobaczyć Pompika na dużym ekranie jest tak wiele, że część kin zdecydowała się na zorganizowanie dodatkowych pokazów, zarówno dla grup przedszkolnych, jak i widzów indywidualnych – cieszy się Ewelina Gordziejuk.

CZYTAJ TAKŻE:   Wycieczki szkolne - ich role oraz koszty

Podstawowym celem projektu „Majówka z Żubrem Pompikiem” jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska.
Jesteśmy zdania, że dzieci od najmłodszych lat powinny zdobywać wiedzę o zamieszkujących Polskę zwierzętach, ich zachowaniach i zwyczajach. Wyposażone w taką wiedzę będą chętniej darzyć świat natury szacunkiem, łatwiej przyjdzie im dbanie o swoje otoczenie i jego ochrona. Wierzymy, że nasza wyjątkowa akcja będzie stanowić ważne wsparcie dla działań edukacyjnych realizowanych na co dzień w przedszkolach – tłumaczy Ewelina Gordziejuk.

Serial „Żubr Pompik” swoją premierę miał w ubiegłym roku i aktualnie liczy 13 odcinków. Głosu serialowym bohaterom użyczyli znakomici aktorzy: Antoni Pawlicki (jako Pompik), Wiktor Zborowski (tata Pomruk), Agnieszka Kunikowska (mama Porada) oraz Joanna Pach (Polinka). Animacja dostępna jest na płytach DVD, jest także emitowana w TVP ABC.

Serial „Żubr Pompik” został wyprodukowany przez: EGoFILM Ewelina Gordziejuk, Paris+Hendzel Co. Łukasz Hendzel, Fumi Studio, Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowozualny. Jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Top