Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Mały pokój dziecięcy – jak zaaranżować przestrzeń?

Mały pokój dziecięcy – jak zaaranżować przestrzeń?

Aranżacja małego pokoju dziecka może być prawdziwym wyzwaniem, ale…nie musi, jeśli zadbasz o kilka szczegółów. Przy dobrej organizacji możesz stworzyć przytulne miejsce dla swojego szkraba, które spełni funkcje sypialni, placu zabaw, a następnie miejsca na naukę.

Jak urządzić mały pokój dziecka
visualvocabularie.com

Mały pokój dziecka – jak osiągnąć efekt przestrzeni?

Prawdą jest, że mały pokój wymaga odpowiednich trików, które sprawią, że optycznie wyda się on większy. W przypadku przestrzeni dla małego dziecka raczej niefortunne będzie postawienie na lustra. W zamian można jednak natomiast pokusić się o zabawę kolorami. I tak, jasne barwy (w tym beże, biele oraz szarości) staną się doskonałym kompanem na drodze do stworzenia większej przestrzeni. Podobny efekt uzyskamy stawiając na pastele, np. pudrowy róż, delikatny błękit czy miętę.

Mały pokoik chłopczyka
Decoist.com
Przestrzeń w małym pokoju dziecka
houzz.com
Mały pokój dziewczynki
vertbaudet.com

Jeśli zależy Wam na tym, aby pokój wydał się szerszy, można wykorzystać w tym celu duet ciemnych i jasnych barw. Ciemne wykorzystaj do pomalowania sufitu, natomiast jasne – ścian. Podłogę także zaaranżuj w ciemniejszej tonacji.

Efekt wyższego pokoju uzyskasz malując z kolei jasnym odcieniem sufit, a ciemniejszym ściany. Warto także wykorzystać moc tapet w podłużne, kolorowe pasy.

Mały pokój dziecka – jakie meble wybrać i jak je ustawić?

Zabawa jest wpisana w dzieciństwo, bez niej – ani rusz. Aranżując więc przestrzeń dla dziecka nie zapominaj o tym, że musi ono mieć miejsce, w którym będzie mogło oddać się wesołym harcom. W tym celu doskonałym rozwiązaniem będzie ustawienie mebli pod ścianą. Taki zabieg sprawi, że uzyskasz przestrzeń na środku pomieszczenia.

łóżko w małym pokoju dziecka
pbteen.com

Jakie meble do pokoju dziecka wybrać? W małym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się szafki, komody, półki i pojemne szuflady. Wykorzystasz je zarówno do schowania ubrań szkraba, jak i akcesoriów. Pozostaje kwestia zabawek. Tu zadbaj o odpowiednie kosze tudzież skrzynie. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju worki oraz pudełka. Ważne jest, aby zachować w ich przypadku zdrowy rozsądek i odpowiednio je rozmieścić. Bałagan w małym pokoju może stworzyć się w ułamki sekund, jeśli w zabawkach będzie panował rozgardiasz.

CZYTAJ TAKŻE:   Meble z bajki

Możesz rozważyć także zakup mebli modułowych. Dzięki temu będziesz mógł wymieniać albo dokupować różne części – w zależności od zmieniających się potrzeb dziecka. Praktyczne może również okazać się piętrowe łóżko połączone z drabinką oraz różnego rodzaju szafkami oraz półeczkami.

Mały pokój dziecięcy – jakie akcesoria

Małą przestrzeń łatwo jest zagracić. Pamiętaj o tym wybierając do niej dekoracje. Przemyśl więc dokładnie aranżację wnętrza. W przypadku małego pokoju dobrze sprawdza się taka, która powstanie na bazie jednego, wybranego motywu. Na tym etapie urządzania możesz zaprosić do współpracy swoje dziecko. Wspólnie zadecydujecie, czy będzie mieszkało w pokoju np. stylizowanym na kosmiczną stację czy krainę pełną wróżek i księżniczek.

Mały pokój dziecięcy, a kącik do nauki

Wygospodarowanie kącika do nauki staje się ogromnie ważne wówczas, gdy dziecko zaczyna edukację. Wiadome jest, że w niewielkiej przestrzeni, każdy jej centymetr jest na wagę złota. Wówczas można zastanowić się nad zakupem mebli wielofunkcyjnych. Na rynku dostępne są m.in. łóżka połączone z biurkiem, a także komody z rozkładanym blatem. Nie mniej praktyczne będą także szafki na kółkach, które z powodzeniem schowasz pod biurkiem. W utrzymaniu czystości bardzo pomocne będą także różnego rodzaju organizatory na szkolne przybory. W przypadku oświetlenia, możesz zrezygnować z lampki biurkowej kosztem ściennej lub zamocowanej do półki.

Kącik do nauki w pokoju dziecka
owl-moebeischnaeppchen

Aranżując przestrzeń dla dziecka pamiętaj, aby zachować zdrowy rozsądek i minimalizm. Co za dużo, to niezdrowo, szczególnie w przypadku małej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Top