Jesteś tu
Strona domowa > Nauka i zabawa > Namiot dla małych odkrywców – zrób go sam!

Namiot dla małych odkrywców – zrób go sam!

Czy zła pogoda lub niewielka przestrzeń do zabawy mogą przeszkodzić dzieciom w ich szaleństwach? Oczywiście, że nie! Składany namiot w klimacie Safari zapewni im przytulne schronienie w miejskiej dżungli.

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

Do stworzenia namiotu dla małych odkrywców potrzebujesz:

  • 4 listew z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  • 1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 110 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  • 1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 105 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  • 1 pręt z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 2,2 cm
  • kolorowej tkaniny w wybranym przez siebie wzorze (o wymiarze 250 cm x 120 cm)
  • 8 wkrętów do drewna (4 mm x 40 mm)
  • zszywacza PTK 14 EDT
  • wkrętarka
  • wkrętarko-wiertarka

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

Krok 1

Kup w sklepie odpowiednio przycięte drewniane listwy i pręt. Listwy o długości 1,2 m zostaną wykorzystane do stworzenia boków namiotu, a dwie krótsze posłużą do wykonania podłogi.

Wskazówka: Aby uchronić się przed nieprzyjemnymi drzazgami podczas pracy lub zabawy zalecamy użycie do przygotowania namiotu jak najbardziej gładkiego drewna.

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

We wszystkich czterech listwach bocznych wywierć otwory o średnicy 2,2 cm na wysokości 1,1. Następnie ułóż jedną listwę na drugiej i złącz je drewnianym prętem. To samo zrób z dwiema pozostałymi listwami.

Uwaga: Drewniany pręt musi być idealnie dopasowany do otworów, żeby konstrukcja się nie chwiała.

CZYTAJ TAKŻE:   Tekturowe zabawki - kreatywne zabawki dla dziecka

Następnie połącz końce dwóch listew wewnętrznych z krótszą listwą podłogową (o długości 1,05 m). Do wykonania zewnętrznej strony użyj dłuższej, 1,1-metrowej  listwy podłogowej. Połącz ze sobą wszystkie listwy za pomocą wkrętów do drewna. Dzięki takiej konstrukcji namiot można w łatwy sposób złożyć do przechowania.

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

Krok 2

Wybierz odpowiednią tkaninę. Zastanawiasz się jaki wzór będzie najlepszy? Pustynny kamuflaż, białe słonie czy jaskrawe kolory dżungli? Pamiętaj, wybór właściwego materiału jest podstawą udanych zabaw.

Następnie przytnij wybrany materiał w taki sposób, aby był on o 10 cm dłuższy od ramy. Sugerujemy wybrać mocny, antypoślizgowy materiał.

Postaw namiot rozstawiając na odpowiednią szerokość listwy podłogowe. Jeśli zamierzasz bawić się w nim razem z dziećmi, wejście powinno być nieco szersze.

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

Rozłóż przycięty materiał na drewnianej konstrukcji i go wygładź. Następnie owiń nim dolne końce listew podłogowych od zewnątrz do wewnątrz.

Mocno przytwierdź materiał po wewnętrznej stronie listwy podłogowej za pomocą zszywacza. Aby mieć pewność, że tkanina jest solidnie zamocowana możesz ją również przymocować do listew bocznych.

Gotowe! Teraz pozostaje tylko spakować prowiant i rozpocząć przygodę Safari! Wsłuchuj się uważnie, a z pewnością usłyszysz ryk lwów i odgłosy słoni.

Namiot dla małych odkrywców - jak samodzielnie go wykonać?

Zdjęcia: Bosch

One thought on “Namiot dla małych odkrywców – zrób go sam!

Dodaj komentarz

Top