Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Naukowe ferie z Technoludkiem we Wrocławskim Parku Technologicznym

Naukowe ferie z Technoludkiem we Wrocławskim Parku Technologicznym

Centrum Edukacyjne „Technoludek”, działające we Wrocławskim Parku Technologicznym, organizuje w czasie ferii zajęcia wypełnione ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami – Naukowe ferie z Technoludkiem. To okazja, aby w młodych umysłach wyzwolić chęć do bliższego kontaktu z nauką poprzez wspólną zabawę.
Podczas warsztatów dzieci pod opieką doświadczonych wychowawców, opiekunów i naukowców, własnoręcznie wykonają nie tylko masę chemicznych eksperymentów w prawdziwym technoludkowym laboratorium, ale także skonstruują roboty oraz latające maszyny. Spotkają również ciekawych gości, którzy podzielą się z nimi wiedzą na temat realizacji innowacyjnych pomysłów biznesowych oraz w przystępny sposób przekażą, jak rozwinąć w sobie umiejętność bycia przedsiębiorczym.

Najmłodsi sprawdzą także jak działa Marsjański Łazik, który zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez NASA, i dowiedzą się, jakie zadania misji kosmicznej można dzięki niemu zrealizować. Dodatkowo odbędą kulinarną podróż w najdalsze zakątki świata i wezmą udział w konkursie dotyczącym zasad zdrowego żywienia. Atrakcją będzie także wizyta w Akademickim Radiu LUZ, gdzie dzieci nie tylko poznają podstawy pracy dziennikarzy, ale zobaczą również jak działa specjalistyczny sprzęt służący do realizowania audycji.

CZYTAJ TAKŻE:   Bezstresowe wychowanie – tak czy nie?

W Centrum Edukacyjnym „Technoludek” działa także interaktywna podłoga, która będzie dodatkową atrakcją podczas zajęć.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-11 lat. Gwarantujemy zabawę połączoną z nauką oraz zajęciami ruchowymi. Zależy nam bowiem nie tylko na przekazywaniu w atrakcyjny sposób samej wiedzy i wyzwalaniu pasji w zakresie dziedzin naukowych, ale także na tym, aby poprzez aktywność fizyczną, dodatkowo mobilizować dzieci do działania – mówi Sylwia Wójtowicz, członek zarządu Fundacji Pro Mathematica.

Koszt tygodniowego turnusu warsztatów to 380 zł. W kwocie tej zawarte są opłaty za wyżywienie (obiad oraz przekąski), a także ubezpieczenie NNW.

Terminy:

  • 19-23 stycznia 2015 r., codziennie w godz. 8-16
  • 26-30 stycznia 2015 r., codziennie w godz. 8-16

Chęć udziału lub pytania prosimy kierować do p. Izabeli Kamoń
tel.: 781 871 603
e-mail: izabela.kamon@technologpark.pl

Naukowe ferie z Technoludkiem we Wrocławskim Parku Technologicznym
Naukowe ferie z Technoludkiem we Wrocławskim Parku Technologicznym

Dodaj komentarz

Top