Jesteś tu
Strona domowa > Moda > Nosidło – trendy i jak wybrać najlepsze?

Nosidło – trendy i jak wybrać najlepsze?

Jest wiele powodów, dla których warto nosić malucha w nosidełku. Nie od dziś przecież wiadomo, że dobre i funkcjonalne nosidełko zapewnia i rodzicowi, i maleństwu maksimum bliskości i komfortu.

nosidełko
babymaxi.com

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że maluchy uwielbiają być noszone! Dziecko noszone w nosidełku czuje się ważne – zamiast samotnie bawić się w łóżeczku, aktywnie uczestniczy w życiu rodziny. Noszony bobas postrzega świat z perspektywy mamy i taty, dzięki temu skuteczniej uczy się określonych wzorców i zachowań społecznych, lepiej się rozwija i szybciej staje się samodzielny. Spędzanie czasu blisko mamy i taty buduje silną więź między maluchem a rodzicem, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i, jak dowodzą badania, sprawia, że maluchy zdecydowanie mniej płaczą!

Dodatkowe argumenty za

Lista powodów, dla których warto korzystać z nosidełek, jest bardzo długa. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdej ze stron. Noszony maluszek czuje się bardzo komfortowo – i pod względem fizycznym, i pod względem emocjonalnym. Rodzic zyskuje zaś niezależność, mając dziecko cały czas blisko siebie.

Chusta dla dzieci
seraphine.com

Jakie nosidło wybrać?

Specjaliści przekonują, że pierwszym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując nosidło, jest kwestia zdrowia i bezpieczeństwa dziecka, kolejną zaś – funkcjonalność. Nosidło powinno być nie tylko proste w obsłudze i noszeniu, ale przede wszystkim powinno być dostosowane do wieku i potrzeb maluszka. Idealnym rozwiązaniem są nosidełka, które dają możliwość noszenia bobasa aż w pięciu pozycjach – w zależności od wieku czy upodobań maluszka i komfortu rodzica. 

CZYTAJ TAKŻE:   Czapki dla dzieci na sezon jesienno-zimowy - jak wybrać rozmiar?

Komfort, zdrowie, bezpieczeństwo

Wśród wielu nosideł dostępnych na rynku, jedno wyróżnia się szczególnie – nosidło Caboo firmy Close. Dzięki temu, że nosidło Caboo jest wykonane z najwyższej jakości bawełny organicznej, delikatna skóra dziecka nie ma żadnego kontaktu ze sztucznym materiałem. Efekt? Dziecko nie cierpi z powodu uczuleń, podrażnień i alergii skórnych.

Najlepszy wybór

Nosidło Caboo sprawdza się w każdym miejscu i każdej sytuacji – gdy chcesz dyskretnie nakarmić maluszka piersią w miejscu publicznym lub gdy szukasz skutecznego sposobu na wyeliminowanie kolkowych dolegliwości. Jak? Noszenie w chuście uspokaja maluszka i w naturalny, niewymuszony sposób masuje mięśnie brzuszka dziecka, przynosząc mu niebywałą ulgę. A dodatkowo dzięki szerokim ramionom nosidła główka maleństwa znajduje się w bezpiecznej pozycji, wtulona w ciało mamy.

Trudno o lepszy, bardziej skuteczny i bardziej wygodny ( i dla rodzica, i dla maleństwa) sposób na poprawę komfortu bobasa.

mat. pras.
fot. główne: babymaxi.com

 

Dodaj komentarz

Top