Jesteś tu
Strona domowa > Zabawki > Nowa linia lalek Barbie – z afroamerykańskimi rysami i balerinami na stopach

Nowa linia lalek Barbie – z afroamerykańskimi rysami i balerinami na stopach

Nowa linia lalek Barbie ma pokazywać etniczną różnorodność świata. Wśród 23 modeli znalazły się lalki czarnoskóre, piegowate i z kręconymi włosami. Zmienił się także kształt stopy nowa Barbie może nosić trampki i baleriny.

Nowa linia lalek Barbie - z afroamerykańskimi rysami i balerinami na stopachOd momentu powstania lalki Barbie minęło 56 lat. Przez ten czas pozostawała ona ulubioną zabawką dziewczynek na całym świecie. Jej przeciwnikom nie podoba się konsumpcyjny styl życia Barbie oraz nierealne wymiary ciała, które mogą wpędzać w kompleksy bawiące się nimi dziewczynki.

W 2015 roku Barbie przeszła metamorfozę, która jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych dziewczynek pragnących posiadać lalki, z którymi mogłyby się identyfikować.

Dotychczas kształt stopy Barbie sprawiał, że mogła ona nosić wyłącznie buty na wysokim obcasie. Nowe lalki mają płaskie stopy, zostały też wyposażone w wiele rodzajów sportowego obuwia. Do wyboru mamy m.in. baleriny typu Mary Jane, mokasyny, sandały z frędzlami, slip-ony i sportowe tenisówki.

CZYTAJ TAKŻE:   Zabawka Roku 2019 - już niedługo poznamy Laureatów!

Najważniejsza zmiana zaszła jednak w sferze kulturowej. Linia Barbie, która pojawi się na rynku w 2015 roku, to 23 lalki z czternastoma różnymi rysami twarzy i ośmioma kolorami skóry.

Pojawią się lalki o rysach afroamerykańskich, kaukaskich, z kręconymi lub prostymi włosami, o cerze alabastrowej albo piegowatej.

One thought on “Nowa linia lalek Barbie – z afroamerykańskimi rysami i balerinami na stopach

Dodaj komentarz

Top