Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Pampers Splashers – nowość w ofercie Pampers

Pampers Splashers – nowość w ofercie Pampers

Do rodziny produktów marki Pampers dołączyły Pampers Splashers –  jednorazowe pieluchomajtki do pływania dla niemowląt. Produkt jest częścią linii Pampers Pants.

Nowe pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers

pampers

Jak zapewnia producent, nowe pieluchomajtki nie pęcznieją w wodzie jak zwykłe pieluszki i zapewniają dopasowanie nawet wtedy, gdy są mokre. Wyposażone zostały w elastyczną taśmę wokół talii, dzięki której dopasowują się one do ciała malucha niczym strój kąpielowy. 

Za ochronę przed przeciekaniem odpowiada Dual Leak-Guard Barriers®. Dzięki niej krawędzie mają idealnie przylegać do nóżek dziecka, a zawartość nie wydostanie się na zewnątrz.

Dla nas, jako marki Pampers, nadrzędnym celem jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju dzieci. Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa ruch w kształtowaniu prawidłowego rozwoju fizycznego najmłodszych. Z myślą o tym stworzyliśmy pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers, które sprawdzą się w czasie beztroskich zabaw zarówno na basenie, jak i w czasie wakacji nad wodą – komentuje Mariola Mirek, kierownik ds. komunikacji marki Pampers.

Nauka pływania dziecka – dlaczego jest tak ważna?

Pływanie to wyjątkowa forma ruchu, do której jesteśmy naturalnie przystosowani w pierwszych miesiącach życia. Woda jest naturalnym środowiskiem malucha, a pływanie to swojego rodzaju kontynuacja życia płodowego i doskonała forma aktywności wspierająca rozwój motoryczny. Zabawy w wodzie przede wszystkim pozytywnie wpływają na układ kostno-mięśniowo-stawowy. Umożliwiając ruch w trzech płaszczyznach, pływanie w znacznym stopniu poprawia koordynację i pomaga w utrzymaniu równowagi, zanim jeszcze dziecko zacznie stawiać samodzielnie kroki. Ruch w wodzie reguluje napięcie mięśni oraz wzmacnia je nie obciążając układu kostnego. Dodatkowo wspiera rozwój układu mięśniowego, poszerza zakres ruchów dziecka, a w dorosłym życiu pomaga w utrzymaniu w dobrej formie kości, stawów i mięśni. Ponadto, zajęcia z pływania od pierwszych miesięcy pozytywnie wpływają na rozwój układu oddechowego, nerwowego i krwionośnego, a także wspierają umiejętności społeczne maluchów.

CZYTAJ TAKŻE:   Pływanie dziecka i wpływ na zdrowie - ABC małego pływaka

Rolę czynników wpływających na rozwój dziecka wyjaśnia Magdalena Dąbrowska, fizjoterapeutka dzieci
i założycielka jednej z pierwszych szkół pływania niemowląt „Akademia Ruchu” – Zdrowy rozwój dzieci uwarunkowany jest poprzez prawidłowe funkcjonowanie układów kostnego, nerwowego, mięśniowego oraz dobrego sterownia, czyli mózgu. Nie jest to jednak możliwe bez chęci i motywacji dziecka do poznawania świata i do nauki kolejnych kroków. Odpowiednio zmotywowane maluchy same dążą do osiągnięcia nowych, z czasem bardziej złożonych czynności ruchowych. Aby utrzymać tą chęć poznawania świata powinniśmy zapewnić dziecku komfort i swobodę w poruszaniu się, a także pokazywać mu różnorodne formy aktywności, takie jak na przykład pływanie.
Jako mama i Mistrzyni Olimpijska w pływaniu wiem jak ważne dla rozwoju motorycznego i intelektualnego dziecka są zajęcia na pływalni. W czasie zabawy i adaptacji z wodą najważniejsza jest wygoda malucha, która oznacza także komfort mamy. Korzystanie ze sprawdzonych produktów sprawia, że czujemy się pewnie i mamy gwarancję świetniej zabawy oraz przyjemności ze wspólnie zdobywanego szczytu – komentuje Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu.

tr. spons.

Dodaj komentarz

Top