Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

Podłoga do pokoju dziecka jest przede wszystkim miejscem zabawy, nauki a nierzadko nawet miejscem popołudniowej drzemki. Tak szerokie zastosowanie stawia przed podłogą szereg wyzwań.

Podłoga do pokoju dziecka - jak ją wybrać?

Podłoga w pokoju dziecka musi być  bezpieczna, komfortowa, odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Warto również zadbać, aby była wykonana z ekologicznych i przyjaznych środowisku materiałów, pozbawionych szkodliwych substancji i sztucznych wypełniaczy.

Kreatywna przestrzeń do zabawy

Bezpieczeństwo, komfort i trwałość nawierzchni to aspekty, które zwykle mają największe znaczenie dla rodziców urządzających pokój dziecięcy. Najmłodsi zwracają natomiast szczególną uwagę na wygląd podłogi – liczy się jej kolorystyka i struktura.

CZYTAJ TAKŻE:   Kultowy Reksio bohaterem nowej kolekcji Empiku

Podczas planowania sposobu aranżacji podłogi warto więc spojrzeć na tę przestrzeń z perspektywy dziecka i wybrać produkt możliwie najbardziej bajkowy. Strzałem w dziesiątkę okazać się mogą kolorowe wzory na wykładzinie lub kolorowe dywany, które idealnie będą pasować do pokoju przedszkolaka. W pokoju nastolatka najlepiej sprawdzi się uniwersalne wzornictwo, czyli deski lub panele je imitujące.

Podłoga do pokoju dziecka - jak ją wybrać?

Podłoga do pokoju dziecka

2 thoughts on “Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

  1. W pokoju u mojego dziecka, zamierzam położyć deski, uważam że w porównaniu do paneli dają więcej ciepła i są bardziej ekologiczne. Do tego oczywiście na podłodze musi się pojawić ładny kolorowy dywanik, których wybór jest ogromny i są naprawdę piękne.

Dodaj komentarz

Top