Jesteś tu
Strona domowa > Akcesoria dla dzieci > Podróż samochodem z dzieckiem

Podróż samochodem z dzieckiem

fotelikSezon wiosenno-letnich wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Jeśli planujesz bliższe i dalsze podróże ze swoją  pociechą, już teraz właściwie się do nich przygotuj. O czym powinnaś pamiętać, aby bezpiecznie i komfortowo podróżować z pociechą? Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy!

Fotelik to podstawa

Dobry, wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy to podstawa bezpiecznego podróżowania malucha. Bez niego ani rusz! Jedyną bowiem rzeczą, której możemy być pewni na drodze, jest to, że  nie możemy być pewni niczego. Nieprzewidywalność jest wpisana w ruch drogowy. Dlatego więc, chcąc zapewnić swojemu dziecku maksimum wygody i pełnię bezpieczeństwa, zawsze przewoź swoją pociechę w wysokiej klasy foteliku samochodowym. Pamiętaj o tym, że fotelik powinien być w pełni dopasowany do wagi, wieku i wzrostu dziecka, powinien dobrze przejść testy bezpieczeństwa i musi posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty. Pamiętaj też, aby nie kupować fotelika z drugiej ręki, chyba, że masz absolutną pewność, że nie uczestniczył on w żadnym zderzeniu drogowym.

Dbaj o komfort dziecka

Bezpieczeństwo podróżowania dziecka jest – bez wątpienia – kwestią nadrzędną. Warto jednak wiedzieć, że istnieje szereg rozwiązań, które nie tylko dbają o ochronę zdrowia malucha, ale także zapewniają dziecku wygodę podróżowania. Są polecane przez specjalistów, rekomendowane przez rodziców i małych podróżników. O czym mowa? O poduszce stabilizatorze Sandini Sleep Fix ze sklepu www.babymama.pl. Poduszka jest niezastąpiona, gdy maluch podróżuje samochodem. Idealnie nadaje się także podczas podróży pociągiem czy samolotem.

CZYTAJ TAKŻE:   Czapki dla dzieci na sezon jesienno-zimowy - jak wybrać rozmiar?

Dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć pociechę w poduszkę stabilizator Sandini Sleep Fix. Poduszeczka jest prosta w użyciu, praktyczna i bardzo wygodna. Dzięki niej głowa dziecka jest zawsze trzymana w niezmienionej, pionowej pozycji, co uniemożliwia tym samym wygięcie się górnej części ciała (a przez to i pas bezpieczeństwa pozostaje w optymalnej pozycji).

Warto wiedzieć, że poduszki SANDINI to doskonałe uzupełnienie bocznych poduszek powietrznych, co zapewnia podróżującemu szkrabowi optymalne bezpieczeństwo.

Dobra organizacja

Aby rodzinny wyjazd nie okazał się udręką, dobrze się do niego przygotuj! Zacznij od fotelika, poduszki stabilizującej i… dokładnego zaplanowania trasy. Bo podróż z dzieckiem będzie od Was wymagać dużej ilości przystanków ( i na karmienie, i na zmianę pieluszki). Zawsze miej pod ręką jakieś zabawki i przytulanki, które odwrócą uwagę dziecka i pozwolą Wam przetrwać trudy podróżowania. Szerokiej drogi!

Poduszka stabilizator Sandini Sleep Fix cena: 129 PLN – www.babymama.pl

Dodaj komentarz

Top