Jesteś tu
Strona domowa > Pokój dziecka > Pokój dla rodzeństwa? Podwójne wyzwanie, podwójna radość

Pokój dla rodzeństwa? Podwójne wyzwanie, podwójna radość

stylowy pokój rodzeństwa

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada przedsięwzięcie – z jednej strony każdy rodzic stara się podchodzić do tematu racjonalnie – meble powinny być praktyczne, najlepiej żeby rosły wraz z dzieckiem. Z drugiej strony stara się uwzględniać upodobania pociechy, jej ulubione kolory, zainteresowania. Ale czy spełnienie tych wszystkich kryteriów jednocześnie jest możliwe?

Wielu rodziców staje przed jeszcze poważniejszym wyzwaniem – urządzić przestrzeń dla rodzeństwa w jednym pokoju. Pojawia się wówczas mnóstwo pytań – jak pogodzić w jednym wnętrzu odmienne potrzeby, inne zainteresowania dzieci, jak pomieścić te dwa światy na niezbyt dużym metrażu? Podobne pytania postawili sobie projektanci VOX. Korzystając z wiedzy pedagogów, psychologów, położnych, a także wspierając się wiedzą rodziców zaprojektowali piękne, bezpieczne i funkcjonalne meble, które rosną wraz z dzieckiem.

jak stylowo urządzić pokój dla rodzeństwa

Meble z kolekcji VOX dają pole do aranżowania, eksperymentowania i szukania nieoczywistych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Można je personalizować, zmieniać fronty, konfiguracje ustawień, łączyć modele z różnych kolekcji. Dzięki temu dzieci, te małe i duże, mogą tworzyć własne światy, pełne skrytek i zakamarków.

Dla małych odkrywców

jak urządzić pokój dla dwójki dzieci

Inspiracją dla kolekcji Spot były godziny spędzone na podwórku, budowaniu baz i zabawach w chowanego. Meble z tej serii lekko unoszą się nad ziemią, a to dzięki drewnianym stelażom, które są solidne i eleganckie. Do tego są niezwykle funkcjonalne – gdy dzieci podrosną można samodzielnie i w łatwy sposób zmienić komodę w biurko, a łóżeczko w tapczanik dla kilkulatka.

pokój dla dwójki dzieci inspiracje

Wyposażając pokój dla rodzeństwa, kolekcję Spot można połączyć z meblami z kolekcji Tuli, które mają nowoczesny design i delikatną kolorystykę. Meble z kolekcji Tuli zostały zaprojektowane z myślą o małych odkrywcach. Świetnie sprawdzą się w pokoju rodzeństwa, które stawia pierwsze kroki i zaczyna poznawać świat. Regał z tej serii wyposażony jest w otwarte półki, dostosowane do wzrostu dziecka. Dzięki temu maluch widzi jego zawartość i może samodzielnie sięgnąć po swoje zabawki. Meble Tuli mogą wędrować z dziećmi po całym domu – wystarczy przenieść stolik i taboret do kuchni czy salonu, by rodzeństwo mogło brać udział w wykonywaniu codziennych czynności wraz z rodzicami.

CZYTAJ TAKŻE:   Pokój dziecka na jesień. Jak go przyzdobić?

Przestrzeń do personalizacji

funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Dla mebli z kolekcji Concept wiek nie ma znaczenia. Można nimi urządzić pokój w którym mieszkają starsze i młodsze dzieci. Dla malucha jest łóżeczko i komoda z przewijakiem, dla starszego dziecka tapczanik i szafa, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Meble z tej kolekcji rosną razem z dziećmi – z małego łóżka można zrobić sofę, a większy model zmienić w tapczanik dla kilkulatka. Kolekcja Concept daje możliwość personalizacji – każde z dzieci może wybrać swój kolor frontów i tym samym oznaczyć własną przestrzeń wewnątrz pokoju. W pokoju każdego rodzeństwa musi się znaleźć miejsce do pracy – przy długim biurku z kolekcji Concept dzieci mogą odrabiać lekcje w tym samym czasie.

pokój dla rodzeństwa chłopca i dziewczynki

Funkcjonalne spełnienie marzeń

Piętrowe łóżko to marzenie każdego dziecka. Model z kolekcji Nest to wielofunkcyjny mebel, który pozwala tak urządzić pokój, by maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Wysokość miejsca do spania została tak dopasowana, by dziecko znajdowało się na poziomie wzroku stojącego rodzica.

pokój dla rodzeństwa w różnym wieku

Do łóżka można dobierać inne produkty z kolekcji, w zależności od aktualnych potrzeb dziecka – może to być mobilne biurko, które po pracy wystarczy wsunąć pod łóżko albo kontenerek z półkami na mnożące się zabawki i podręczne przedmioty.

mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku

Pokój rodzeństwa można wyposażyć w tradycyjne łóżko lub kanapę z tej kolekcji, a także stacjonarne biurko. Zarówno do łóżka jak i do biurka można dobrać stelaż z lampą, a na nim przymocować filcowe torby, organizery i zawieszki, dzięki którym drobiazgi zawsze będą na swoim miejscu.

pokój rodzeństwa w bloku

modny pokój rodzeństwa w bloku

art. sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Top