Jesteś tu
Strona domowa > Aktualności > Półkolonie w Poznaniu – szykuje się wielka przygoda!

Półkolonie w Poznaniu – szykuje się wielka przygoda!

Pełne atrakcji Termy Maltańskie i malownicze okolice Aquaparku, Ośrodek Przywodny Rataje, czyli raj dla aktywnej młodzieży oraz przygody w ogrodzie zoologicznym (Nowe ZOO) – Szkoła Pływania Fregata Swimming przygotowała przepis na udane lato w Poznaniu.


Półkolonie w Poznaniu – szykuje się wielka przygoda!

Fregata Swimming od kilku lat organizuje w Poznaniu letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Odpowiedzialna, wykwalifikowana kadra wychowawcza, pełne ubezpieczenie i nadzór Kuratorium Oświaty, odpowiednie żywienie i nader wszystko znakomite lokalizacje to sprawdzony przepis na półkolonie w mieście. Co dla dzieci i młodzieży przygotowała Fregata w tym roku w ramach pięciodniowych turnusów (pon.-pt.).

Termy Maltańskie

Półkolonie na Termach Maltańskich to przede wszystkim świetna zabawa w aquaparku połączona z pływaniem. Fregata prowadzi zajęcia zarówno dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów Fregaty, ale również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Wakacyjna atmosfera zajęć pomoże im z pewnością przełamać strach przed wodą.

Jezioro Maltańskie i okolice to także idealne miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu. Nic dziwnego więc, że w programie półkolonii znalazł się Maltański Trip Rowerowy, czyli wycieczka rowerowa (warunkiem jest posiadanie własnego roweru). Wycieczka odbywa się w ramach jednego bloku basenowego. Trasa i tempo wycieczki dostosowane są do wieku i możliwości sprzętowych uczestników. Dreszczyku emocji dostarczy z kolei znajdujący się w okolicy Park Linowy Pyrland, na terenie którego zorganizowane zostanie także ognisko.

Nową atrakcją letnich półkolonii będą Igrzyska Fregaty. W ramach zapoznawania dzieci z różnymi dyscyplinami sportowymi wezmą one udział w turnieju, podczas którego będą mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Ale oczywiście nie samym sportem człowiek żyje, dlatego podczas półkolonii odbywać się będą również zajęcia artystyczne wykorzystujące różne techniki i metody pracy. Do tego organizowane są pokazy filmowe oraz zajęcia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

CZYTAJ TAKŻE:   W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu powstała Strefa Rodzica

Tradycyjnie półkolonistów odwiedzą ciekawi goście (w tym roku m.in. straż pożarna), stałym punktem są także zabawy i gry zespołowe sprzyjające integracji dzieci.

Ośrodek Przywodny Rataje

Drugą lokalizacją, w której dzieci czeka pięć dni wypełnionych ciekawymi zajęciami jest Ośrodek Przywodny Rataje na os. Piastowskim. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu. W programie naszych aktywnych półkolonii w tej lokalizacji jest więc m.in.: gra w bowling na profesjonalnych torach, tenis ziemny, czy piłka nożna na boisku „Orlik”. W programie są oczywiście także wycieczki (m.in. na Cytadelę i do Muzeum Uzbrojenia), a dla odważnych możliwość spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Podobnie jak w przypadku Term Maltańskich dzieciaki będą mogły przekonać się, czy mają zamiłowania artystyczne (warsztaty Twórczy Świat Fregaty), wziąć udział w pokazach filmowych, czy poświęcić się lekturze dobrej książki w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Nowe ZOO

Tego lata zapraszamy także, po raz pierwszy, na wyjątkowe półkolonie w ogrodzie zoologicznym. Przyjaciel zwierząt to osoba, która w czasie zajęć na terenie ZOO w Poznaniu pozna różnorodność gatunkową zwierząt pochodzących ze wszystkich kontynentów. To osoba, która przejmuje się losem zwierząt. Interesuje się hodowlą gatunków zagrożonych wyginięciem. I właśnie dla takich dzieci przygotowaliśmy w tym roku wyjątkowe półkolonie w tym magicznym miejscu. Zajęcia edukacyjne prowadzone będą w oparciu o autorski program edukatorów ogrodu zoologicznego oraz dydaktyków Szkoły Pływania Fregata Swimming.

W programie nie tylko kontakt z najciekawszymi gatunkami zwierząt, zajęcia z zoologii, botaniki czy ekologii ale i zabawa w Termach Maltańskich, warsztaty łucznicze, podchody, warsztaty kreatywnego myślenia oraz wiele innych zabaw sportowych i twórczych.

Szczegółowy program letnich półkolonii Szkoły Pływania Fregata Swimming oraz zapisy na www.fregata.com.pl

Fregata Swimming

Dodaj komentarz

Top